19.11.2023 notiks City Pride gājiens! Pievienojies arī Tu!

19.11.2023 notiks City Pride gājiens! Pievienojies arī Tu!

2023. gada 6. novembris

Sveicināti, dārgie Prde.Lv lasītāji!

Pēdējo nedēļu notikumi ap Stambulas konvencijas ratificēšanu un partnerattiecību institūta veidošanu Latvijā sit augstu vilni!

Jau daudzus gadus tiek veidots naratīvs, ka vīrinieki (geji) un sievinieces (lesbietes) Latvijā tiek diskriminēti. Kā viena no diskriminējošām lietām tiek uzskatīs viendzimuma laulību liegums Latvijā.

Sanāca tā, ka es nejūtos diskriminēts, jo manās attiecībās mīlestība stāv pāri laulības institūtam un manai homoseksuāļu ģimenei, laulības institūts nav nepieciešams.

Izanalizējot laulības kā koncepta domu, es nonācu pie secinājuma, ka laulības institūts nozīmē ne tikai priekšrocības, bet arī pienākumus.

Un daudzi no mums, kuri ir homoseksuāli orientēti, manuprāt nepilda vienu no svarīgākajiem laulības institūta pienākumiem, tas ir, mēs nepiedalāmies latviešu nācijas ataudzē. Man un daudziem citiem homoseksuāļiem nav bērnu.

Heteroseksuālais vairākums audzina bērnus, rūpējoties par viņiem, nes papildus finansiālo slodzi un bauda tās pašas laulības institūta priekšrocības, ko paredz piemērot arī mums - homoseksuāļiem.

Vai tas ir taisnīgi?

Manuprāt tas nav līdzvērtīgi un taisnīgi.

Pēdējās dienās ar konservatīvo politiķu atbalstu 2.novembrī, pieņemot pirmajā lasījumā partnerattiecību regulējumu, kuri ļauj baudīt zināmas priekšrocības homoseksuāļiem, pateicības vietā tie saņem draudus publiskajā telpā par tiesvedības procesiem.

Manuprāt, tas ir nepieņemami un nevis mazina homofobiju, bet gan parāda LGB+ kopienu mūžīgi neapmierināto lomā. Tieši šī LGB+ radikāļu vaidēšana, apstiprina konservatīvo ietekmeļu teikto, ka pēc esošu prasību izpildīšanas, homoseksuāļi virzīs jaunās prasības, kamēr visi tradicionālie ģimenes institūti netiks sagrauti.

Es šajās dienās, kā homoseksuāls latvietis un Pride.Lv redaktors jūtu pienākumu atbalstīt tradicionālo laulības institūta saglabāšanu.

Ja arī Jums, dārgie lasītāji, ir uzģenerējusies protesta enerģija pret atsevišķo LGB+ ļaužu nepārtraukto ālēšanos un esat nobrieduši publiski izrādīt savu pilsonisko attieksmi, aicinu 19. novembrī pievienoties City Pride gājienam.

City Pride rīkotājs Maigurs Skangalis

Gājiena mērķis paust atbalstu tradicionālā laulības institūta saglabāšanai Latvijā.

City Pride programma:

19.11.2023. plkst. 12.30 pulcēšanās pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa.

19.11.2023. plkst. 12.45 gājiens no Kārļa Ulmaņa pieminekļa līdz Brīvības piemineklim.

19.11.2023. plkst.12.55 himnas dziedāšana pie Brīvības pieminekļa.


Aicinu pieteikties brīvprātīgos City Pride sekmīgas norises nodrošināšanai - info@pride.lv

City Pride finansiālos atbalstītājus aicinu sazināties atsevišķi - gramatvediba@pride.lv

Rakstu ievietoja Pride.Lv redaktors Maigurs Skangalis

19.11.2023 notiks City Pride gājiens! Pievienojies arī Tu!