Aicinām 17. maijā pievienoties piketam pie Saeimas, lai aizstāvētu mūsu tiesības

Aicinām 17. maijā pievienoties piketam pie Saeimas, lai aizstāvētu mūsu tiesības

2019. gada 10. maijs

Jaunatnes organizācija “Protests” aicina uz piketu, kurš norisināsies 17. maijā plkst. 17.30 pie Latvijas Republikas Saeimas. Piketa organizatori vēlas parādīt, ka mums ir apnikusi gadiem ilgā vienaldzība pret kopienas problēmām.

Piketa datums nav izvēlēts nejauši. 17. maijs ir Starptautiskā diena pret homofobiju un transfobiju.

Nesakārtota likumdošana un homofobijas atbalstīšana kā sabiedrībā, tā valdības pārstāvju izteikumos pārkāpj cilvēktiesības, kas noteiktas ANO Vispārējā cilvēktiesību deklarācijā.

Latvija jau vairākus gadus ir pēdējā vietā Eiropas Savienībā LGBT+ tiesību jautājumos [1]. Latvijā nav atļauta ne kopdzīves reģistrēšana, ne laulība, ne adopcija, netiek arī pieņemti pienācīgi mēri naida runas un vardarbības mazināšanai un izskaušanai. Naidpilni, vardarbīgi cilvēki brīvi drīkst verbāli uzbrukt kā darba vidē, tā internetā un uz ielas, bet kopienas pārstāvjiem jāizliekas, ka tas ir “viedoklis” un jābūt mierīgiem un klusiem. Bet kā tad ar vienlīdzību un drošību, kas pienākas ikvienam?

Mēs vairs nevēlamies klusēt! LGBTQA+ kopienas pārstāvjiem ir tādas pašas tiesības uz vienlīdzīgu, mierīgu, brīvu un drošu dzīvi kā citiem cilvēkiem, tāpēc mēs pieprasām aktīvu Latvijas valdības un sabiedrības rīcību, lai novērstu diskrimināciju un naidu un vairotu solidaritāti.

Neesi vienaldzīgs, pievienojies!


[1] ILGA Annual Review https://rainbow-europe.org/#8642/0/0


Avots: https://www.facebook.com/events/582561758921058/

Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!