Artūra Liepiņa un Madaras Liepiņas koncerts “Nakts elpa”

Artūra Liepiņa un Madaras Liepiņas koncerts “Nakts elpa”

2022. gada 15. augusts

Artūra Liepiņa un Madaras Liepiņas koncerts “Nakts elpa” Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un Pārventas bibliotēkā

21. augustā Pārventas bibliotēkā Ventspilī un 25. augustā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” kamerzālē plkst. 19:00 klausītāji tiek aicināti un gaidīti uz pianista Artūra Liepiņa un vijolnieces Madaras Liepiņas koncertu “Nakts elpa”, kas savā programmā apmeklētājiem piedāvās satikšanos ar baroka, klasicisma un romantisma mūzikas lielmeistariem.

Pianista Artūra Liepiņa un vijolnieces Madaras Liepiņas klavieru un vijoles dueta koncertprogrammā “Nakts elpa” izskanēs:

  • Antonīna Dvoržāka – Četri romantiski skaņdarbi, Op. 75,

  • Džuzepes Tartīni – Vijoļsonāte sol minorā “Didone Abbandonata”,

  • Friderika Šopēna – Mazurkas, Op. 24,

  • Roberta Šūmaņa – Trīs romances, Op. 94,

  • Ludviga van Bēthovena – 12 variācijas par “Se vuol ballare” tēmu, WoO 40.

Šajā mūzikas dižgaru salidojumā satiksies monumentāli dramatiskā baroka, izteiksmīgi brīvā klasicisma un romantisma iekšējās pasaules meklējumi.

Koncerta iedvesmas avots māksliniekiem meklējams Viljama Šekspīra lugā “Sapnis vasaras naktī”, kur gaiss vibrē ik uz soļa, tādējādi veidojot dramatiskumu mūzikā un atspoguļojot to liriski, ēteriski klasiskā formā, bez vārdiskiem iestarpinājumiem, ļaujot klausītājam pabūt savos personīgajos sapņos un realitātē.

Par gaidāmajiem koncertiem saka pats pianists, Artūrs Liepiņš, ka vēlme spēlēt kopā ar Madaru Liepiņu dzima jau studiju laikā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā: “Iespiedies atmiņā Madaras spēles stils, neapvaldīts – taču korekts, temperamentīgs – tomēr lirisks. Skaņdarbu izvēlei ir skaidra koncepcija alla sapnis vasaras naktī. Paša skaņdarbu izvēle nāca ļoti viegli. Iedomājoties siltu vasaras nakti ar miljoniem zvaigžņu debesīs. Domāju, ka vienaldzīgo nebūs, jo mūzika ir ļoti dažāda un tādēļ emocionāli piesātināta. Ar šo koncertu vēlamies klausītāju aizvest pasaulē, kas ir kaut kur starp sapni un realitāti, telpā kas ir katrā no mums, bet kuru pasaules realitāte nemitīgi vēlas aizpildīt ar ikdienas vienmuļību.”

Savukārt Madara Liepiņa par programmu min, ka tā apzināti veidota no Latvijā reti izpildītiem skaņdarbiem, izdzīvojot Antonīna Dvoržāka, Džuzepes Tartīni un Roberta Šūmaņa dažādos mīlas stāstus mūzikā un ļaujoties deju virpuļiem Friderika Šopēna mazurkās un Ludviga van Bēthovena variācijās par Mocarta “Figaro kāzas” operas ārijas “Se vuol ballare” tēmu.

Artūrs Liepiņš (1995) dzimis Talsos, ir pianists un komponists. Klavierspēli un kompozīciju apguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Barata Dues mūzikas institūtā (Barratt Due musikkinstitutt) Oslo, Norvēģijā, kur iegūts maģistra diploms, diplomeksāmenā atskaņojot savu klaviersonāti no. 1. Līdztekus tam praktizējies un mācījies pie pianistiem Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas (Julia Mustonen-Dahlkvist) un Pablo Galdo (Pablo Galdo). A. Liepiņš ir klasiskās mūzikas entuziasts, kurš vairākkārt īstenojis dažādus veiksmīgus un augstvērtīgus akadēmiskās mūzikas koncertus un citus kultūras un mākslas projektus, ilggadēji sekmējis ziemeļkurzemes akadēmiskās mūzikas dzīvi.

Madara Liepiņa (1992) dzimusi Rīgā, mūziķu ģimenē un vijoli sākusi spēlēt sešu gadu vecumā. Studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur iegūts maģistra diplomu. Kopš 2017. gada pilnveidojas Itālijā pie vijolnieka Roberto Mutoni (Roberto Muttoni), kā arī asistē meistarklašu projektu “Maksims Jākobsens”. Kā soliste un ar dažādiem kameransambļiem ir uzvarējusi vairākos konkursos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā, Armēnijā un Itālijā. Ierakstījusi vairākus tiešraides koncertus Latvijas Radio 3 Klasika kopā ar savu brāli, pianistu Daumantu Liepiņu.

Mākslas lielgabalu aizsardzības biedrība (MLAB) ir jauna, 2021. gadā dibināta radošu cilvēku, mākslinieku apvienība, kuras mērķi ir veicināt profesionālās mākslas attīstību un pieejamību Latvijā, izglītot sabiedrību par profesionālu mākslu, dokumentēt radošos procesus laikmetīgajā mākslā, veidot un veicināt mākslinieciskās jaunrades procesus, kā arī veicināt mākslas darbu un arī to radīšanai nepieciešamo instrumentu un rīku uzturēšanu, atjaunošanu un jaunradi. MLAB darbības virzienos ietilpst radošajā pētniecībā balstīti procesi akadēmiskajā mūzikā, postdramatiskajā teātrī un izglītībā par mākslu.

Biļetes visās Biļešu paradīze kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/1696

Saite uz koncertu Facebook:https://fb.me/e/2GUdAdPnx

Koncertu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Pārventas bibliotēka un Kultūras pils “Ziemeļblāzma”.

Informāciju sagatavoja:

Linards Āboltiņš

e-pasts: makslasliegabali@gmail.com

tālr. nr.: +371 25974288

Preses relīzi ievietoja: Maigurs Skangalis

Artūra Liepiņa un Madaras Liepiņas koncerts “Nakts elpa” Artūra Liepiņa un Madaras Liepiņas koncerts “Nakts elpa” Artūra Liepiņa un Madaras Liepiņas koncerts “Nakts elpa”