Baltijas Drag King festivāls 2020 norisināsies tiešsaistē

Baltijas Drag King festivāls 2020 norisināsies tiešsaistē

2020. gada 9. novembris

Laikā no 21. līdz 28. novembrim tiešsaistē norisināsies Baltijas Drag King festivāls 2020. Pagājušā gada nogalē dibinātā drag king performances apvienība “Latvijas Drag King kolektīvs” nedēļas gaitā piedāvās meistarklases, diskusijas un performances, kas būs skatāmas virtuālā formātā visā Latvijā un Baltijā.

Pasākumi ir tēmēti gan uz jaunu dalībnieku sagatavošanu drag king performances mākslai, gan arī sniedz iespēju izglītot sabiedrību par dzimuma normu robežu izpēti, drag kultūru un tās devumu LGBT+ tiesību attīstībai. Festivāls sāksies ar tiešsaistes meistarklasi Lielbritānijas drag king LoUis CYfer vadībā 21.novembrī, kas ar iepriekšēju pieteikšanos būs pieejama ikvienam interesentam.

Festivāls turpināsies ar diskusijām par maskulinitāti, Covid-19 ietekmi uz kvīru kultūrvidi Eiropā, sabiedriskā aktīvisma projektu rakstīšanu, kā arī lekciju par drag king vēsturi. Nedēļas vidū ikvienam gribētājam būs iespēja dalīties ar savu stāstu atvērtā mikrofona vakarā, kas tiks rīkots kopā ar nevalstisko organizāciju Active Rainbow, bet festivāla nedēļas noslēgums un galvenais notikums būs šovs ‘’Baltijas Drag King 2020’’ ar krāšņām performancēm, sacensību garu un kroni, kas tiks pasniegts šī gada konkursa uzvarētājam.

Vairāk informācijas par festivāla programmu un pieteikšanos pasākumiem iespējams iegūt Latvijas Drag King kolektīva Facebook lapā https://www.facebook.com/DragKingLV/ vai rakstot uz dragkinging.lv@gmail.com.

Latvijas Drag King Kolektīva mērķis ir veidot iekļaujošāku Latvijas sabiedrību, palielinot LGBT+ kopienas redzamību un izpratni par to. Kolektīva darbība tiecas uz tradicionālās maskulinitātes pārvērtēšanu caur drag performanču radīšanu, sabiedrības izglītošanu un aicināšanu uz sarunu.


Kolektīvs vēlās virzīties pretīm aizspriedumiem un diskriminējošiem Latvijas likumiem, redzot sevi kā platformu Latvijas un Baltijas aktīvistu un mākslinieku darbībai, lai stiprinātu LGBT+ tiesības un feminismu. Drag performancē izpildītājs ar kostīmu, kosmētikas un pārspīlētu žestu palīdzību pārtop pretējā dzimuma tēlā un uzstājas kabarē tipa priekšnesumos (dragkingi ir, visbiežāk, sieviešu atveidoti vīriešu tēli, bet dragkvīnas – vīriešu atveidoti sieviešu tēli).

Vairāk par LoUis CYfer drag king meistarklasi: LoUis CYfer ir vienīgais drag king, kas jebkad ir ieguvis kroni Drag Idol sacensībās, kas ir valsts mēroga konkurss jau gandrīz 20 gadu garumā. Ja ir kaut kas, ko viņš patiešām zina… tas ir kā izveidot karaļus no jums visiem! LoUis ir neomaskulinitātes nākotne. Viņš runā, viņš dzied un viņš noteikti liks jums smieties, raudāt un apšaubīt savu seksualitāti… Viņš noteikti ir mūsu iecienītākais varonis...LoUis CYfer!

Festivāla vizuālās identitātes autore ir Vivianna Maria Stanislavska. Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un organizācijas FRIDA līdzekļiem. Festivāla sadarbības partneri un atbalstītāji: Active Rainbow, LGBT House Riga, LGBT un viņu draugu asociācija Mozaīka, Pride.lv, Igaunijas LGBT asociācija, Lithuanian Gay League, Y? festival, Sapfo festival, SexyStyle, Ascendum, Gardais, Crown Heads of Europe, Benji Knewman, Ai Production. Informāciju sagatavoja: Mētra Saberova

Vairāk informācijas: Latvijas Drag King kolektīvs dragkinging.lv@gmail.com Telefons: +44 7721935337

Relīzi ievietoja: Maigurs Skangalis

Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!