Bezmaksas lekcijā skaidros piekrišanas lomu attiecībās

Bezmaksas lekcijā skaidros piekrišanas lomu attiecībās

2023. gada 26. maijs

Cilvēka brīvība beidzas tur, kur sākas otra personiskās robežas, tāpēc piekrišana (angliski — consent) ir cieņpilnas dzīves neatņemama sastāvdaļa un jebkuru, it īpaši intīmo, attiecību pamats. 29. maijā plkst. 18.00 kultūrvietā Skapis notiks bezmaksas lekcija «Piekrišana ir seksīga» — viens no Rīgas praida programmas pasākumiem, ko rīko intīmpreču veikals SexyStyle. Lekciju vadīs seksualitātes pētniece un pasniedzēja Natalja Sorokina.

Par piekrišanu — atļauju otram veikt kādu ar sevi saistītu darbību — ierasts domāt saistībā ar īstermiņa attiecībām vai seksuālo vardarbību, kur neizpratne par tās būtību vai apzināta ignorēšana var novest pie traģiskām sekām. Taču patiesībā piekrišana ir attiecināma uz visiem dzīves posmiem un situācijām, jo ir cieši saistīta ar personisko robežu nospraušanu, paļaušanos un savām sajūtām un spēju par tām komunicēt. Lekcija «Piekrišana ir seksīga» apmeklētājiem ļaus izprast piekrišanas lomu, tostarp ilgtermiņa attiecībās, kā arī izzināt, par ko liecina dažādi cilvēka uzvedības veidi.

«Būtu augstprātīgi pieņemt, ka vienkārši zinām, ko jūt, domā un kā rīkosies partneris, tāpēc svarīga loma ir komunikācijai — tā ir ne tikai nepieciešama, bet arī uzlabo seksuālo attiecību kvalitāti,» komentē lekcijas vadītāja Natalja Sorokina.

Galvenās lekcijas tēmas būs fiziska un mentāla piekrišanas sajušana, robežu nospraušana un pārrunāšana, sociālās normas un varas pozīciju veidi, ķermeņa valodas un uzvedības izpausmju nolasīšana.

Lekcija «Piekrišana ir seksīga» notiks 29. maijā plkst. 18.00 kultūrvietā Skapis (Aristida Briāna ielā 9a, Rīgā), kas izvēlēta par šī gada Praida namu. Ieeja — bez maksas un bez iepriekšējas reģistrēšanās.

Piekrišana ir pamatā BDSM un fetiša kultūrai, kas ietver dažādas seksuālās prakses. Tām būs veltīta atsevišķa SexyStyle lekcija «Apslēptā bauda». Tā kliedēs aizspriedumus un sniegs idejas, kā nereti apslēptās intīmās izpausmes var bagātināt seksuālo dzīvi.

Lekcija «Apslēptā bauda» notiks 30. maijā plkst. 18.00 kultūrvietā M/Darbnīca (Aristida Briāna ielā 9). Ieeja — bez maksas, iepriekšēja reģistrēšanās obligāta: https://ej.uz/kink

Abas lekcijas vadīs seksualitātes pētniece un pasniedzēja, BDSM praktizētāja un Maskavas Seksoloģijas institūta absolvente Natalja Sorokina.

Individuālās un pāru konsultācijas, informatīvi izklaidējošus pasākumus un nodarbības SexyStyle rīko jau kopš 2016. gada, padarot to par ne tikai lielāko intīmpreču veikalu Latvijā, bet arī iekļaujošu seksuālās izglītības centru. Bezmaksas lekcijas notiek sadarbībā ar Riga Pride, kura centrālā gājiena laikā 3. jūnijā Vērmanes dārzā darbosies SexyStyle informatīvā telts.

Preses relīzi sagatavoja:

www.sexystyle.eu

Preses relīzi ievietoja: Pride.Lv redaktors Maigurs Skangalis

Bezmaksas lekcijā skaidros piekrišanas lomu attiecībās