Bumerstyle & homo @ LV

Bumerstyle & homo @ LV

2023. gada 14. septembris

1. Kā Jūs vērtējāt jaunā homoseksuālā Latvijas prezidenta darbu šajos divos mēnešos?

Uz doto brīdi LV prezidents izrāda savu atbalstu sabiedrībai. Piedalās dažādās sabiedrības aktivitātēs, apbraukā LV laukus un tiekās ar cilvēkiem. Ļoti ceram, ka arī turpmākos gadus prezidents būs tautas prezidents.

2. Vai ZZS frakcijas balsojums Saeimā par Edgaru Rinkēviču Jums bija pārsteigums?

Pārsteigums nebija, jo kuluāros jau izskanēja minējumi, ka prezidents tiks ievēlēts ar daļu opozīcijas atbalstu.

3. Jūsuprāt, atklātā homoseksuālista ievēlēšana augstākajā politiskajā amatā ir noslēgusi homofobijas ēru Latvijā politiskajā plaknē?

No prezidenta tas nebija tik daudz atkarīgs, kā no valdošās koalīcijas, kura pieņem likumus. Beidzot, šajā Saeimas sasaukumā tiks pieņemts pozitīvs lēmums homoseksuāliem pāriem Latvijā.

4. Kādas, Jūsuprāt, vēl jāpiešķir tiesības viendzimuma pāriem?

Noteikti primārais būtu viendzimumu pāru oficiāla atdzīšana, to reģistrēšana pie notāra vai dzimtsarakstu nodaļās. Par bērnu adopciju būtu pāragri runāt, jo sākumā ir jāstrādā ar sabiedrību, jāizglīto un tikai tad var domāt par likumprojektu viendzimumu pāru bērnu adopcijai.

5. Kāds ir Jūsu vērtējums, ka cilvēki, kuri nepiekrīt Stambulas konvencijas ratifikācijai Latvijā, tiek pasludināti par homofobiem?

Atklāti sakot viņi nav homofobi, kaut arī nevēlas dot atbalstu tam. Ir cilvēki kuri auguši kristīgās ģimenēs un viņi nesaprot to, kas citiem pietrūkst.

6. Kāds ir Jūsu biedrības viedoklis par to, vai Stambulas konvencija ir jāratificē?

Mūsu biedrības viedoklis ir vienbalsīgs - Stambulas konvencija ir jāratificē. Jo iestājamies par demokrātisku un vienlīdzīgu sabiedrību.

7. Jūsu biedrībai galvenais darbības virziens ir zīmola BMW sekotāju informēšana par jaunumiem, kāds noskaņojums ir Jūsu klubā. Ja Latvijas teritorijā sāktos aktīva karadarbība, cik daudzi biedri procentuāli būtu gatavi ziedot savu spēkratu Latvijas armijas vajadzībām bez NBS pieprasījuma?

Esat to izpētījuši?

Par šo esam vairākkārt runājuši un apspriedušies neformālās sarunās. Domas dalās, bet lielākā daļa biedru būtu gatavi ziedot savas automašinas NBS vajadzībām, jo kam būtu nepieciešams auto, ja iespējams nevarēsi brīvi dzīvot Latvijā!?

8. Vai plānojāt nākamgad organizēt auto praida braucienu sava kluba biedriem un visiem interesentiem?

Protams plānojam nākamgad piedalīties Rīgas Praidā. Arī šogad piedalijāmies. Ar lepnumu pārstāvējām savu BMW auto biedrību "Bumerstyle Latvija" Rīgas praidā. Pēc pasākuma mums pievienojās ļoti daudz sekotāju, kuri izteica atbalstu un lepnumu, ka arī Latvijā BMW auto biedrība iestājas par LGBTQ+ cilvēkiem.

Tapēc droši aicinam pievienoties biedrus ar BMW automašīnām, var arī bez, galvenais, lai atbalsta mūsu biedrības izvirzītos mērķus, kurus var izlasīt mūsu mājaslapā www.bumerstyle.lv

Uz jautājumiem atbildēja Biedrība "Bumerstyle Latvija" valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Raimonds Petrovics

Pievienojam foto no šī gada Rīgas praida.

Foto Raimonds Petrovics un biedrības biedrs Sandis Pētersons


Atbildes ievietoja Pride.Lv redaktors Maigurs Skangalis

Raksta pārpublicēšana pieļaujama, nesadalot to fragmentos. Atsauce uz Pride.Lv obligāta.