Latvijas drag karaļi laiž klajā minisēriju “Drag King vēstures īskurss” 3

Latvijas drag karaļi laiž klajā minisēriju “Drag King vēstures īskurss” 3

2022. gada 26. septembris

Latvijas drag karaļi laiž klajā trešo epizodi no minisērijas “Drag King vēstures īskurss”. Tās veidotāji Bils Lagūns un Emmanuels Lampā aicina uz epizodes pirmizrādi, un pasākuma otrajā daļā, uz drag šovu, piedaloties dažādiem Latvijas drag māksliniekiem, kā arī kanādiešu - somu stand-up viesmāksliniekam James Lórien MacDonald.

Pirmizrāde notiek kulturas telpā TJZK (Tu jau zini kur, Tallinas ielas kvartālā) 29. septembrī no plkst. 19.00.

Skatītājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar jauno epizodi, bet noskatīties arī visas šobrīd pieejamās minisērijas epizodes vienā seansā. Drag King vēstures īskursa minisērijās tiek stāstīts gan par dragking fenomena vēsturi un attīstību, sākot no 16. gadsimta līdz mūsdienām, gan par dragking performances mākslas principiem un māksliniekiem Latvijā un pasaulē.

“Drag King vēstures īskursa” trešā epizode latviešu valodā, ar subtitirem angļu un krievu valodās būs pieejama Latvian Drag Kings youtube kanālā pēc pirmizrādes.

“Drag King vēstures īskursa” mērķis ir saistošā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt ar drag kultūru, kas pēdējos gados kļuvusi arvien redzamāka arī Baltijas valstīs pateicoties Baltijas valstu drag mākslinieku aktīvai publiskai darbībai. Drag performancē izpildītājs ar kostīmu, kosmētikas un pārspīlētu žestu palīdzību pārtop pretējā dzimuma tēlā un uzstājas kabarē tipa priekšnesumos (dragkingi ir, visbiežāk, sieviešu atveidoti vīriešu tēli, bet dragkvīnas – vīriešu atveidoti sieviešu tēli).

Šajā “Drag King vēstures īskursa” sērijā tā vadītājs Emmanuels Lampā (Latvijā pirmais kronētais dragkings) jeb performanču mākslinieks Mailo, iepazīstinās ar slavenākajiem pagājušā gadsimta dragkingiem, kas veidojuši un stiprinājuši šo indivīda izpausmes mākslu.

“Drag King vēstures īskursa” minisērijas tapušas ar Guerrilla Foundation, Awesome Without Borders un The Harnisch Foundation finansējumu. Pateicamies par sadarbību BBrental, LKA Teātra mājai “Zirgu pasts” un “TOP” klubam.
Informāciju sagatavoja:

Mailo // Laura Šterna

this.is.email.of.mailo@gmail.com // laura.sterna.11@gmail.com

+37126418366

Preses relīzi ievietoja: Maigurs Skangalis