Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique

Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique

2021. gada 12. oktobris

1. Kā tu izdomāji tādu segvārdu?

“Venčeska” ienāca galvā pēkšņi. Bija tāda mājas lapa “Čatrulet”, un tur vajadzēja kādu segvārdu, un vēlāk, kad es sāku vairāk nodarboties ar drag kultūru, sapratu, ka vajag Baltique, jo gribēju, lai ir kaut kas tāds, kas saistīts ar Latviju un Baltiju, un, manuprāt, tas skan inčīgi, un mani inicāļi no Vladlens Bahtins arī saglabājās. Un vēlāk es uzzināju, ka ir tāds vārds Latiņamerikā.

2. Kad tu saprati, ka esi atšķirīgs no vairākuma, ka esi piederīgs LGBT+ kopienai?

Tā sajūta bija kopš bērnības, kad ej bērnudārzā, skolā un redzi, ka esi atšķirīgs un skolasbiedri liek saprast, ka neesi iederīgs. Tīņu laikā es sāku atklāt terminoloģiju un 12–13 gados sāku vairāk uzzināt.

3. Vai nācās piedzīvot pazemojumus?

Jā, nācās piedzīvot mobingu un bulingu, izgāju tam cauri. Tas bija traumatiski, bet tā arī bija pieredze, kas darīja mani stiprāku. Jā, tam bija plusi un mīnusi, un, jā, tā tas bija.

4. Vai tu atceries, kad tu pirmo reizi uzvilki sieviešu drēbes?

Jā, kad man bija 3 vai 4 gadi. Mammai bija šinjons, tāda kā pusparūka. Es to paņēmu, uzliku sev virsū dvieli, paņēmu ķemmi kā mikrofonu un, jā, stāvēju pie spoguļa un dziedāju. Jā, vecāki man to atļāva, viņi ļāva, lai bērniņš izpēta pasauli.

5. Vai tev ir kāds Drag King vai kāda Drag Queen, kas tevi iedvesmo?

Man šķiet, ka man patīk Adore Delano un Jinkx Monsoon, bet es neteiktu, ka viņas mani iedvesmo, bet man patīk skatīties uz drag mākslu tā kā no malas, ka nebināram cilvēkam un saskatīt nebinārus cilvēkus, kuri sajauc kopā seksualitāti un pārģērbšanas mākslu.

6. Un ko par tavu alterego saka tavi tuvinieki?

Mamma mani atbalsta, ar dažiem mēs par to vienkārši nerunājam, bet man nekad ne no viena nav bijuši pārmetumi.

7. Esi uzstājies gan Rīgā, gan ārpus Latvijas, un kas tev visvairāk palicis atmiņā?

Jā, esmu uzstājies Viļņā, Tartū, Tallinā, jā, bārā Sveta – viņi uztaisija tādu kā Amerikā, kur tev met naudu. Bet mums ir eiro, un neviens tev nemetīs ar metālu. Un viņiem radās ideja darīt tā, ka, ieejot klubā, tu vari nopirkt speciālu naudu, ko tad tu vari dot kā dzeramnaudu un ko pēc tam apmaina.

8. Un ko tu ieteiktu zēniem, kuri vēlas iejusties sievietes tēlā, vai meitenēm, kas izvēlas vīrieša tēlu?

Es domāju, ka nevajag baidīties, eksperimentējiet, lasiet internetā, jo es, piemēram, vienu dienu varu būt gotisks, citu dienu komiska, un, kas ir vairāk autentisks, tas ar jums arī paliks. Nabaidieties meklēt un eksperimentēt.

9. Kuri ir tavi mīļākie svētki?

Halovīns, jā, varbūt tāpēc esmu Drag Queen Vencheska Baltique, jo tur var visādi pārģērbties.

10. Vai vari atklāt, ko esi sagatavojis priekšnesumam Robin Party, kas tagad ir pārcelts laikam uz janvāri vai pat vēlāk?

Jā. Tā kā tas ir Robin Party, es izdomāju, ka varētu būt kaut kas piemērots Robinas dziesmai “Call Your Girlfriend”, un, tā kā man sen nav bijis nekas horeogrāfisks, tad sāku gatavoties, bet vairāk es gan neatklāšu.

Pārpublicējot informāciju atsauce uz Pride.Lv obligāta

Atbildes ievietoja: Maigurs Skangalis

Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique Nebinārā Vladlena Bahtina stāsts - Vencheska Baltique