Par Latvijas nākotni

Par Latvijas nākotni

2024. gada 4. janvāris

Mēs vēlamies motivēt jauniešus darbam un palīdzēt, uzsākot karjeru vai piestrādājot mācību laikā. Mēs piedāvājam atcelt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieturēšanu no strādājošiem jauniešiem, kuri nav sasnieguši 25 gadu vecumu.

Strādājošie jaunieši darbotos īpašā nodokļu režīmā gan pie darba devēja, gan kā pašnodarbinātie. Atbrīvojums no ienākuma nodokļa samaksas palielinātu jauniešu ienākumus un sniegtu lielākas iespējas jauniešu privātās un profesionālās dzīves perspektīvai Latvijā. Lai šāds nodokļu atvieglojums netiktu izmantots ļaunprātīgi, ar likumu būtu nosakāmi arī saprātīgi ienākumu gada griesti, uz ko ir attiecināma nodokļa atlaide.

Jaunieši lielākoties savas darba gaitas mēdz uzsākt no 15 gadu vecuma, piestrādājot kādu vasaras darbu, bet vēlāk – mācoties augstskolā, paralēli studijām strādā vai nu apkalpojošā sfērā, vai arī jau iemēģina roku savā topošajā specialitātē. Šis laika posms jauniešiem ir sarežģīts, un mūsdienu ekonomiskajos apstākļos ir grūti pārvarams. Lai Latvija nezaudētu savus jauniešus, tie ir jāatbalsta brīdi, kad viņiem klājas visgrūtāk. Latvija ar šādu pretimnākšanu ilgetrmiņā iegūs spēcīgu jauniešu atbalstu un kļūs par valsti, kas rūpējas par savu nākotni.

Paraksties!

Rakstu ievietoja Pride.Lv redaktors Maigurs Skangalis

Avots: partija SUVERĒNĀ VARA