Publisko dokumentālās īsfilmas LGBT TU NEESI VIENS tīzeri

Publisko dokumentālās īsfilmas LGBT TU NEESI VIENS tīzeri

2020. gada 20. maijs

Starptautiskajā dienā pret homofobiju publisko dokumentālās īsfilmas

LGBT TU NEESI VIENS tīzeri

Daudzviet pasaulē homoseksualitāte joprojām ir noziegums un daudzi Latvijā joprojām vairās par to runāt. 1990. gada 17. maijā Pasaules Veselības organizācija homoseksualitāti izslēdza no Starptautiskā slimību klasifikatora. Starptautiskajā dienā pret homofobiju, transfobiju un bifobiju pirmizrādi piedzīvoja arī informatīvi izglītojošās dokumentālās īsfilmas LGBT TU NEESI VIENStīzeris.

Īsfilmas tīzeris skatāms te:https://ej.uz/TuNeesiViens

Dokumentālā īsfilma LGBT TU NEESI VIENSpirmizrādi piedzīvos jau 6. jūnijā. Tā veidota kā sociāls projekts, kura ietvaros sabiedrībā atpazīstami cilvēki, viedokļu līderi un nozares speciālisti vērš sabiedrības uzmanību uz mobingu, īpaši LGBT kustības pārstāvju virzienā. Filmā tiek diskutēts par pazemošanas ietekmi, sekām un iespēju mobingu mazināt. “Mēs varam strīdēties par politiku, mēs varam strīdēties par gaumi un absolūti visu ko, bet es nevaru apstrīdēt jūs kā cilvēku, un jūs nevarat apstrīdēt mani kā cilvēku, it īpaši attiecībā uz cilvēka seksualitāti,” pauž žurnālists Kārlis Streips.

Īsfilmas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību un izpratni par dažādu seksuālo orientāciju esamību un attieksmi, vērst sabiedrības uzmanību uz problēmam, ar kurām saskaras “atšķirīgie” skolas vecuma bērni, sniegt padomus vecākiem, informēt jauniešus par to, kur meklēt palīdzību, sekmēt LGBT tiesisko integrāciju Latvijā un aktualizēt LGBT kustības integrāciju darba vidē. Savos pieredzes stāstos dalās žurnālists Kārlis Streips, sabiedrisks darbinieks Roberts Putnis, multimākslinieks Kašers, influenceris un Drag QueenRojs Rodžers Linkevičs un daudzi citi. Savukārt profesionālo viedokli saistībā ar pusaudžu personības veidošanos un mobingu filmā pauž RSU psihosomatiskās klīnikas ārsts un psihoterapeits Artūrs Miksons, Papardes zieds valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle, Mozaīkas valdes loceklis Kaspars Zālītis un EKLS ģenerālsekretāre un Latvijas Drošāka interneta centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane.

AccentureLatvijas filiāles vadītājs Maksims Jegorovs uzsver: “Mēs Accenture Latvia lepojamies ar iekļaujošu darba vidi, kurā darbinieki var atļauties būt atšķirīgi un autentiski. Dažādība ļauj satikties atšķirīgiem viedokļiem un nonākt pie inovatīviem risinājumiem. Latvijā ir svarīgi veidot drošu vidi un atbalstīt tādus projektus kā šī filma, lai mūsu kolēģi, kas pārstāv LGBT komūnu, varētu justies pārliecināti, ka ir pilnvērtīga mūsu sabiedrības daļa.” Pēdējā laikā plašāku diskusiju sabiedrībā par atstumšanas, izsmiešanas un mobinga tēmu sociālajos tīklos ir aizsākuši vairāki sabiedrībā atpazīstami cilvēki. “Personiski tas tiešām bija grūts laiks, tāpēc es nepārmetu tiem, kuriem ir bail no gejiem un lezbietēm, jo es zinu, cik man pašam bija bail no sevis,” atzīst politiķis Roberts Putnis. Iedrošinot arī citus būt atvērtiem un pieņemošiem, filmas ietvarossavu viedokli pauž sabiedrībā atpazīstami cilvēki - Toms Grēviņš, Linda Samsonova, Aminata Savadogo, Samanta Tīna, Marta Grigale, Ieva Florence, Vita Balčunaite, Madars Apseun daudzi citi, kas pusaudžu gados arī ir saskārušies ar mobingu un izstumšanu. “Ja Tu neesi gejs, lezbiete vai jebkas no LGBT kultūras, Tu nezini kā mēs jūtamies. Tev varbūt ir ideja par to kā mums ir, bet tu nezini,” filmas tīzerī savā pieredzē dalās Drag QueenRojs Rodžers Linkevičs.

Šobrīd sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss" atkārtoti savākti vairāk nekā 10 000 parakstu par iespēju reģistrēt viendzimuma partnerattiecības. Filmas ietvaros tiks izcelti arī juridiskie jautājumi, kas svarīgi LGBT kopienai. “Tiešām man gribas paņemt tavu roku un pacelt gaisā un pateikt – Jā, tas ir mans vīrs!” atzīst multimākslinieks Kašers. Starptautiskā diena pret homofobiju, transfobiju un bifobiju katru gadu pievērš uzmanību homoseksuāļu, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu cilvēktiesībām. LGBT tiesību sekmēšana ir pamats demokrātijas un cilvēktiesību veicināšanai visa pasaulē. Jau tradicionāli vairākas ārvalstu vēstniecības Rīgā IDAHO dienā pauž savu atbalstu LGBT tiesībām, izkarot pie vēstniecībām varavīksnes karogus.

Īsfilmas izpildproducents: Ai Production

Producente: Aiga Baikova

Montāžas režisore:Ieva Sarmiņa

Operatori: Edgar Punculis un Mārcis Birste

Sadarbības partneri: Accenture Latvia, Mozaīka un Papardes Zieds

Informāciju sagatavoja:

Laura Lauziniece

T.: 27794058

e-pasts: laura.lauziniece@gmail.com
Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!