Rīga - Berlīne. I daļa

Rīga - Berlīne. I daļa

2021. gada 16. janvāris

Pirms kāda laika Roberts Putnis, viens no partijas "Progresīvie" līdzdibinātājiem, atradis jaunas mājas citā Eiropas Savienības daļā!

Pride.lv uzdeva Robertam trīs jautājumus, un esam saņēmuši gaidītās atbildes. Šonedēļ publicēsim atbildi uz jautājumu: "Kā šobrīd klājas Robertam, kādas ir izjūtas, dzīvojot Berlīnē?"

Nākamajā sestdienā tiks publicēta atbilde uz otro jautājumu: "Kāpēc tieši tagad Nacionālā apvienība iesniegusi grozījumus jeb precizējumu Satversmes pantam, kas definē ģimenes jēdzienu?"


Berlīne kopienas ziņā, protams, ir paradīze. Visticamāk šobrīd tā ir visdraudzīgākā un LGBTQI+ kopienas un subkultūras dažādības ziņā vislabākā iespējamā pieredze.

Ir pagājis pusgads, šeit dzīvojot, un to varētu saukt par “terapeitisku”. Kad pirms trīs gadiem izlēmu uzņemties partijas PROGRESĪVIE vadību, ar prātu it kā sapratu, ka nāksies saskarties ar homofobiju. Taču “teorija un prakse ir divas dažādas lietas”, ko pierādīja arī mana brīvprātīgā politiskā darba pieredze. Ikdienas naids, noraidījums un apdraudējums mani cilvēciski tomēr skāra dziļāk nekā to sagaidīju. Un tikai tagad Berlīnē spēju to saredzēt, atzīt un pārstrādāt.

Būt politikā jau pats par sevi nozīmē ļoti negatīvu reakciju un attieksmi. Taču, ja apzīmējums “politiķis” tiek lietots gluži kā lamuvārds, tad apvienojumā ar “gejs” tā jau ir pavisam “smaga kombinācija”. Turklāt partijas vadītāja un vēlēšanu kandidātu saraksta līdera pozīcija arī ir diezgan vientulīga. Tev ir jācīnās par ideju, par komandu, par sevi. Kā PROGRESĪVO gadījumā tev ir jāiet ceļš pašam un jāspēj vest citus pret sabiedrības absolūto vairākumu un tā ļoti iesīkstējušām konservatīvām nostājām. Vientulība ir vēl spēcīgāka, ja ar savām idejām un priekšstatiem pat savā partijā nereti esi mazākumā. Nesākt neapšaubīt pašam sevi, savus ideālus un vērtības tad ir liels izaicinājums.

Ja šādā stāvoklī tiec vēl papildus apšaubīts vai pat apdraudēts arī kā cilvēks par to, kāds tu vienkārši esi, tas, kā izrādās, trāpa ļoti dziļi sirdī. Tā nu Berlīnes LBGTQI+ redzamā un dažādā kopiena man tiešām ir bijis ļoti liels atbalsts, lai atgūtos no šīs, jā, briesmīgās, pieredzes, dzīvojot Latvijā.

Atbildi ievietoja: Maigurs Skangalis

Rīga - Berlīne. I daļa
Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!