Tiekamies Drag King Festivālā jau decembrī!

Tiekamies Drag King Festivālā jau decembrī!

2019. gada 20. novembris

Latvijas Drag King festivāls 2019

11.12.2019.-21.12.2019.

Kaņepes Kultūras centrs, Rīga, Latvija

Sanāciet, sanāciet uz Latvijas pirmo Drag King festivālu!

Drag king ir performanču kopa, kas sevī ietver maskulinitātes izspēli ar tērpu, gaitas, žestu un citu izpausmes līdzekļu palīdzību. Drag king lielākoties izspēlē sievietes, bieži vien lesbietes vai kvīru kopienas locekles. Drag King festivāls KKc veidos mikro klimatu ar drag king meistarklasēm, lekcijām, kino vakaru, podkāsta ierakstu un drag king konkursu 10 dienu garumā. Bet kas tās par meistarklasēm? Ar milzīgu lepnumu varam paziņot, ka šajos Ziemassvētkos dāvinām Rīgai drag king meistarklases zvaigznes Adam All un apburošās Apple Derrieres vadībā, kuri speciāli šim pasākumam ielidos no aktīvās kopienas dzīves Londonā! Tās, kuras nebaidīsies no skatuves, varēs sacensties žūrijas un skatītāju priekšā ar jaunajām iemaņām un plecu polsteriem, lai iegūtu Latvijas Drag King 2019 titulu!

Ar šo projektu plānots iepazīstināt Latviju ar drag king kultūru un tās izpausmēm, un sniegt iespēju sievietēm pašām izmēģināt uz sava ķermeņa iejusties drag king lomā. Projekts ir mērķēts uz sievietēm, atbalstot to pašizpausmi un aktīvu sava spēka apzināšanos, iemiesojot maskulīnās kultūras izpausmes savā ķermenī. Drag king performance var palīdzēt ar ne tikai maskulinitātes atbrīvošanu un parodēšanu, bet arī ar jaunu feminitātes iepazīšanu un pieņemšanu, neapdraudot esošo dzimumu līdzsvaru, bet aicinot diskusiju par bināro sievišķības un vīrišķības lomu dominanci sabiedrībā un privātajā dzīvē. Aplūko TEDxLondonWomen ar Adam All un Apple Derrieres performances šeit!

Pasākumu plāns:

11.12. Performances mākslinieces Lauras Šternas lekcija par drag king vēsturi un mūsdienu kopienu.

13.12. Podkāsta “Starp mums, meitenēm, runājot” ieraksts ar viesiem Adam All un Apple Derrieres - angļu valodā.

14.12.-15.12. Adam All and Apple Derrieres drag king meistarklases - angļu valodā.

17.12. Filmas “By Hook or By Crook” ekranizācija ar režisores Alises Zariņas ievadlekciju.

21.12. "Latvijas Drag King 2019" konkurss.

Ieeja visos pasākumos bezmaksas.

Lai pieteiktos dalībai meistarklasēm un/vai konkursam, rakstiet uz dragkinging.lv@gmail.com. Meistarklašu dalībnieku skaits ir ierobežots.

Meistarklases un konkurss ir paredzēts sievietēm, non-binary un trans personām, neatkarīgi no seksuālās orientācijas. Var tikt pieņemti izņēmumi ar atbilstošu iemeslu.

Gaidiet vairāk informācijas decembra sākumā!

Projekta koordinatore Mētra Saberova

Grafiskais dizains: Vivianna Maria Stanislavska

Publicitātes partneri: Kaņepes Kultūras centrs, Mozaīka, Pride.lv, Aristīds, Lithuanian Gay League, Estonian LGBT Association, Feministeerium.


Pride.lv komanda novēl veiksmi pasākumu sērijas organizatoriem!

Uz tikšanos Drag King Festivālā!