Tiks prezentēti dati par LGBT cilvēku dzīves kvalitāti Latvijā

Tiks prezentēti dati par LGBT cilvēku dzīves kvalitāti Latvijā

2020. gada 28. oktobris

Rīt, 2020. gada 29. oktobrī, plkst. 15.00, tiešsaistē tiks prezentēts LGBT un viņu draugu apvienības veiktais LGBT cilvēku dzīves kvalitātes novērtējums un dati par naida runu tiešsaistē, kas vērsta pret LGBT personām.

2020. gadā LGBT un viņu draugu apvienība MOZAĪKA ieviesa projektu “LGBT Latvijā 2020”, kur papildus virknei izglītojošu pasākumu notika divas nozīmīgas aktivitātes: LGBT cilvēku dzīves kvalitātes novērtējums Latvijā un naida runas tiešsaistē novērtējums šā gada 6 mēnešos, kā arī policijas reakcija uz iesniegumiem par naida runu.

2020. gadā SKDS aptaujā pirmo reizi tika uzdots jautājums “Vispārīgi runājot, kāda ir Jūsu attieksme pret homoseksuāliem cilvēkiem?”. 9% respondentu atbildēja, ka viņu attieksme ir pieņemoša, 38% attieksme ir noraidoša, savukārt turpat pusei (48%) attieksme ir neitrāla, kas viennozīmīgi ir pozitīvs rādītājs Latvijas sabiedrības attīstībā.

Aptaujājot turpat 500 LGBT kopienas cilvēku, tika secināts, ka lielākais vairums jeb 88% saskārušies ar naidīgiem komentāriem internetā, 64% cilvēki ir saskārušies aizvainojumiem, un tas noticis vienu vai vairākas reizes, 52% bijuši liecinieki vardarbīgam uzbrukumam pret personu un 10% aptaujāto pauž, ka viņiem ticis uzbrukts viņu seksuālās orientācijas vai dzimumu identitātes dēļ.

Pētījumā apskatīta arī Latvijā esošā normatīvā bāze viendzimuma pāru tiesiskajai aizsardzībai, veselības aprūpei svarīgi jautājumi, iesaiste pilsoniskajos procesos, kā arī par iecere palikt Latvijā vai doties prom.

Vienlaikus ar LGBT cilvēku dzīves kvalitātes novērtējumu, 2020. gadā tika veikts arī naida runas monitorings. Kopumā no 2020. gada marta sociālajiem tīkliem Facebook, Twitter un YouTube tika ziņots par 360 naida runas gadījumiem, no kuriem 85% tika dzēsti, ziņojot par to lietotājam, savukārt par 32 tika ziņots tiesībsargājošajām iestādēm. No šiem 9 gadījumos ir uzsākti Kriminālprocesi, savukārt par 11 gadījumiem joprojām tiek gaidīts tiesībsargājošo iestāžu viedoklis.

Projektu un pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.#NVOfonds2020

Vairāk informācijas:

Kristīne Garina

LGBT un viņu draugu apvienības “Mozaīka” valdes priekšsēdētāja

T. 28 440 340

e-pasts: office@mozaika.lv

www.lgbthouse.lv

Relīzi ievietoja: Maigurs Skangalis

Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!