Jaunums! Aprīlī norisināsies pirmais „Digitālais praids”

Jaunums! Aprīlī norisināsies pirmais „Digitālais praids”

2016. gada 18. februāris

„Digitālais praids” ir pirmais praids, jeb festivāls, kurš norisināsies tiešsaistē. Tā būs lieliska iespēja praidā piedalīties pilnīgi visiem pasaules LGBT ļaudīm un viņu draugiem.

Šis būs ne tikai pirmais šāda veida pasākums, bet arī pirmā reize, kad LGBT kustība pilnībā iekaros internetu, rīkojot praidu tiešsaistē.

„Digitālā praida” idejas autori ir interneta ziņu portāls Gay Star News, un par praida norises sākuma datumu ir izvēlēts 25. aprīlis, taču galvenā praida diena būs 30. aprīlis.

Praidā varēs piedalīties pilnīgi visi – viss, kas būs nepieciešams, ir viedtālrunis, dators, vai planšetdators.

Digitālā festivāla laikā interesentiem būs iespēja pievienoties video diskusijām tiešsaistē. Tiks apspriestas dažādas LGBT ļaudīm nozīmīgas tēmas, sākot ar identitāti un izolāciju, līdz par starptautiskajām LGBT ļaužu tiesībām. Pasākuma ietvaros ikvienam būs iespēja noskatīties dažādus video materiālus, noklausīties kopīgi izveidotu LGBT ļaudīm iemīļotu dziesmu sarakstu, kā arī piedalīties īsfilmu festivālā – un tas viss būs atrodams tiešsaistē.

Slavenības, politiķi, aktīvisti un YouTube zvaigznes ņems dalību festivālā, nododot LGBT ļaudīm video ziņojumus, un pasaules vadošie mediju kanāli palīdzēs šos ziņojumus „sadzirdēt un saredzēt” visā pasaulē.

Gay Star News direktors Skots Nanns (Scott Nunn) izteicies sādi: „Daudzi cilvēki nolemj nedoties praida gājienā, jo tas var draudēt viņu dzīvībām. Doties gājienā un riskēt ar dzīvību tikai tāpēc, ka tu lepojies par to, kas tu esi, daudziem nav pieņemama doma”.

„LGBT ļaudis ir tie, kas visvairāk sajūt vienotības sajūtu tieši interneta vidē, un mēs izdomājām veidu, kā ar savas ietekmes palīdzību varam cilvēkiem justies vēl vienotākiem,” turpināja Skots.

„Šis nebūs tikai vienas pilsētas vai valsts praids. Protams, praida gājiens un ballīte, kas seko pēc tam, ir fantastiskas lietas, taču praidam būtu jābūt kaut kam vairāk par to. Ar šo globālo digitālo parādi Mēs to pierādīsim,” izteicās pasākuma rīkotājs.

„Līdz ar to, „Digitālais praids 2016” būs pamats ikgadējam LGBT festivālam, kas ar laiku kļūs par ievērojamāko praida pasākumu visā pasaulē,” nobeigumā skraidroja Skots.

Detalizētāka informācija par festivāla norises gaitu būs pieejama tuvāko nedēļu laikā. Gaidīsim ar nepacietību!

Avots: http://goo.gl/435HLn