Spānijas ūdenspolo olimpietis „iznāk no skapja”

Spānijas ūdenspolo olimpietis „iznāk no skapja”

2016. gada 28. maijs

Pirms šīs vasaras gaidāmajām olimpiskajām spēlēm Rio, Spānijas ūdenspolo zvaigzne nolēmis publiski „atklāties”. Viktors Gutieress (Victor Gutierrez) ir 25 gadus vecs sportists, kurš piedalīsies Rio olimpiskajās spēlēs Spānijas valstsvienības ūdenspolo komandā. Viktora „atzīšanās” rotā Spānijas LGBT žurnāla Shangay vāku un mājaslapu.

„Mana ģimene zina, ka esmu gejs. Arī mani draugi to zina. Ar savu seksuālo orientāciju esmu harmonijā, līdz ar to, mans pienākums ir par to pastāstīt arī plašākam ļaužu lokam,” teicis sportists.

„Līdz šim brīdim Madridē ir bijuši aptuveni 70 homofobiska rakstura uzbrukumi,” saka Viktors, piebilstot: „Tādā realitātē mēs dzīvojam, un atlētu skaits, kuri iznākuši no skapja, ir ļoti minimāls. Taču, balstoties uz manu personīgo pieredzi, apkārtējie cilvēki ir mainījušies. Mana kā atlēta pieredze šinī jautājumā ir tikai un vienīgi pozitīva.”

Lai gan Gutieress par savu seksuālo orientāciju personīgi nav stāstījis nedz kluba trenerim, nedz arī komandas biedriem, viņš saka, ka labprāt iepazīstinātu komandu un treneri ar savu puisi.

Spānijas ūdenspolo zvaigzne piebilda: „Es ceru, ka mana iznākšana no skapja būs pozitīvs piemērs sportā, kas ļaus pārkāpt dažādiem tabū. Galu galā sportā ir jāvērtē nevis tava seksuālā orientācija, bet gan tavas spējas konkrētajā sporta veidā.”

Avots: http://goo.gl/eg75qO


Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!