Vienīgais praids pasaulē, kuru pilnībā sponsorē pašvaldība

Vienīgais praids pasaulē, kuru pilnībā sponsorē pašvaldība

2016. gada 8. jūnijs


3. jūnijā Telaviva atklāja praida sezonu, aizvadot praidu, kurā piedalījās aptuveni 200 tūkstoši cilvēku no Izraēlas un visas pasaules.

Telavivas ielas piepildīja tūkstošiem cilvēku, kuri dziedāja, priecājās, piedalījās gājienos. Arī pludmales bija pārpildītas – mūzika, ballītes, aktīvistu uzrunas un citas praida pasāumiem raksturīgas aktivitātes ieskandnāja praida mēnesi jūniju.

Šī gada Telavivas praida vēstnieki bija TV zvaigznes Alans Kamings (Alan Cumming, The Good Wife) un Lea Delārija (Lea DeLaria, Orange is the New Black).

“Esmu priecīgs, ka beidzot man bija iespēja apciemot Izraēlu, un vēl pie tam šādā veidā – būt par praida vēstnieku ir labākais veids kā nonāk Izraēlā. Esmu pagodināts par šo titulu un es tik tiešām labi atpūtos,” saka praida vēstnieks Alans.

Arī Delārija jūtas pagodināta: “Esot par praida vēstnieci, es vienkārši nevaru nebūt sajūsmā. Pie tam – ebreju meitenes ir seksīgas”. 3. jūnija galvenā tēma bija “pārmaiņas sievietēm”, tādējādi liekot uzsvaru uz sievietes lomu LGBT sabiedrībā.

Telavivas praids ir vienīgais praids pasaulē, kuru pilnībā sponsorē pašvaldība, šinī gadījumā Telavivas pilsētas dome. Pašu pasākumu par atklātu paziņoja pilsētas mērs Rons Huldai, sakot šādi: “”mēs turpināsim maršēt pa šīm ielām ar cerību, ka plurālisms, tolrance un pislētas liberālisms izpletīsies tālāk par Telavivas robežām”.

Avots: http://goo.gl/WG7k0g


Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!