Elena Didženeresa – spožāk vairs nevar būt

Elena Didženeresa – spožāk vairs nevar būt

2024. gada 6. aprīlis

Elena Didženerisa (Ellen Degeneres) ir pazīstama gandrīs visās LGB+ aprindās, kā TV šovu zvaigzne. Viņas vienkāršā un reizē humoristiskā harizma aizrauj gan mazus gan lielus ASV TV skatītājus. Elena izceļas ne tikai ar spožu TV karjeru un izcilām stand-up prasmēm, bet ir arī sieviete ar lielu sirdi. Savā šovā “The Ellen Degeneres Show” viņa ir zidedojusi vairākus miljonus ASV dolāru dažādām vajadzībām. Piemēram, skolām, kurās ir nepieciešams remonts, vientuļajām māmiņām vai ģimenēm, kuras piedzīvo materiālas grūtības. Elena apbur ne tikai ar savām humora manierēm, bet arī ar izskatu. Viņa ir spējusi žilbināt visos laikos, tādēļ ieskatīsimies tuvāk, kā viņai ir gājis savos dzīves līkločos, jo pašā sākumā nemaz nebija tik viegli. Kā jau daudziem no mums...

Kā norāda portāls Wikipedia, Elena Lī Dedženeresa (dzimusi 1958. gada 26. janvārī) ir amerikāņu komiķe, televīzijas raidījumu vadītāja, aktrise un rakstniece.No 1994. līdz 1998. gadam viņa spēlēja savu lomu šovā Ellen, kas viņai nopelnīja Primetime Emmy balvu par epizodi "The Puppy Episode".Viņa arī vadīja televīzijas sarunu šovu The Ellen DeGeneres Show no 2003. līdz 2022. gadam, par ko viņa saņēma 33 Daytime Emmy balvas.

Viņas stand-up karjera sākās 80. gadu sākumā, un 1986. gadā viņa piedalījās šovā The Tonight Show ar Džoniju Kārsonu galvenajā lomā.Kā kinoaktrise Didženeresa filmējās filmās Mr. Wrong (1996), EDtv (1999) un The Love Letter (1999), kā arī nodrošināja Dorijas balsi Disney/Pixar animācijas filmās Finding Nemo (2003) un Finding Dory2016).Par filmu Finding Nemo viņai tika piešķirta Saturna balva kā labākā otrā plāna aktrise, pirmo reizi aktrise ieguva Saturna balvu par balss sniegumu.2010. gadā viņa strādāja par tiesnesi American Idol devītajā sezonā.

Viņa ir filmējusies divās televīzijas komēdijās, “Ellen” no 1994. līdz 1998. gadam un “The Ellen Show” no 2001. līdz 2002. gadam. Šova “Ellen” ceturtajā sezonā 1997. gadā viņa iznāca kā lesbiete, uzstājoties The Oprah Winfrey Show.Viņas varone Elena Morgana arī ieradās pie terapeita, kuru spēlēja Vinfrija, un seriāls turpināja pētīt dažādas LGB+ problēmas, tostarp iznākšanas procesu.2008. gadā viņa apprecējās ar savu ilggadējo draudzeni Portiju de Rosi.

Elena ir vadījusi Kinoakadēmijas balvas, Grammy balvas un Primetime Emmys.Viņa ir sarakstījusi četras grāmatas un izveidojusi savu ierakstu kompāniju Eleveneleven, kā arī producentu kompāniju A Very Good Production.Viņa ir izveidojusi dzīvesstila zīmolu ED Ellen DeGeneres, kas ietver apģērbu, aksesuāru, mājas, bērnu un mājdzīvnieku priekšmetu kolekciju.

Viņa ir saņēmusi Marka Tvena balvu par amerikāņu humoru, 20 People's Choice Awards (vairāk nekā jebkura cita persona) un daudzas citas balvas par savu darbu un labdarības pasākumiem.2016. gadā viņa saņēma prezidenta brīvības medaļu. 2020. gada janvārī Didženeresa saņēma Kerolas Bērnetas balvu Zelta globusā par darbu televīzijā.

Turpinājums par Ellenu Didženeresu sekos nākamajos rakstos, kur aplūkosim viņas agrīno dzīvi, izglītību, karjeru, privāto dzīvi un attiecības

Avots: Wikipedia.org

Rakstu sagatavoja Pride.Lv brīvprātīgais sekotājs

Rakstu ievietoja Pride.Lv redaktors Maigurs Skangalis

Elena Didženeresa – spožāk vairs nevar būt Elena Didženeresa – spožāk vairs nevar būt Elena Didženeresa – spožāk vairs nevar būt