Elena Didženeresa un Anna Heče

Elena Didženeresa un Anna Heče

2024. gada 7. maijs

Kā raksta portāls Ranker.com, Annas Hečes (Anne Heche) un Elenas Didženeresas attiecības nokļuva ziņu virsrakstos deviņdesmito gadu beigās, jo tās bija vienas no pirmajām augsta līmeņa lesbiešu attiecībām Holivudā.Abi iepazinās 1997. gadā Vanity Fair Oskaru ballītē un drīz vien kļuva nešķiramas, kopā parādoties sarunu šovos un žurnālu vākos.Viņu attiecības ilga gandrīz četrus gadus, taču 2000. gadā pāris mainījās dažādos veidos un plašsaziņas līdzekļos izskanēja daudz spekulācijas.

Anne Heče ir izcila aktrise, kas filmējusies dažādās kino un televīzijas lomās. Viņa ieguva slavu ar savām lomām tādās filmās kā Donijs Brasko, Suni luncināt un Sešas dienas, septiņas naktis. Hečes karjera turpināja zelt pat pēc viņas plaši pazīstamajām attiecībām ar Elenu, un viņa ir bijusi regulāra dalībniece gan lielajos, gan mazajos ekrānos. Pavisam nesen viņa parādījās tādos TV šovos kā The Brave un Chicago P.D.


Kā raksta portāls People.com, kad Heče un Didženeresa pirmo reizi satikās 90. gadu beigās, radās tūlītēja saikne."Es viņu satiku Vanity Fair ballītē. Un tā bija ķīmija, ko īsti nevar aprakstīt," 1998. gada maijā laikrakstam Tampa Bay Times stāstīja Didženeresa. "Tas vienkārši notika. Acīmredzot mani viņa piesaistīja, bet tas ar to nepietika. Ir daudz pievilcīgu cilvēku. Viņa ir tik unikāla."

Pārim turpinot cīnīties pret kalnu, viņu mīlestība kļuva par lielas sabiedrības uzmanības objektu. Neņemot vērā kritiku, Heče un Didženeresa centās būt labas LGBTQ kopienas pārstāves.

"Reizi nedēļā [mēs] strādājam ar bezpajumtniekiem tīņiem Losandželosas geju un lesbiešu centrā," 1998. gadā Diženeresa stāstīja Teen People. "Bērni tur neredz nekādu cerību. Mēs cenšamies viņiem izskaidrot, ka katrs cilvēks, kurš kādreiz ir paveicis lielas lietas, ir pārvarējis kaut ko milzīgu."

Pāris arī pavēra ceļu citiem LGBTQ+ pāriem. Kad 1997. gadā Heče izvēlējās apmeklēt savas filmas Vulkāns pirmizrādi ar Didženeresu — šis solis viņai netika ieteikts. "Es paņēmu Elenu, mums teica, ka mans līgums ar Fox tiks [beigts] un es tikšu atlaista. Un ka filma, kurā tikko satiku Harisonu Fordu, mani nepieņems," viņa sacīja 2018. gada uzstāšanās laikāPodcast aplāde Irish Goodbye."Un mēs devāmies uz pirmizrādi — tie ir stāsti, kurus es zinu, ka cilvēki nezina — mēs devāmies uz pirmizrādi, mums uzsita pa plecu, trešajā cēlienā tikām iesēdinātas limuzīnā un mums tika pateikts, ka mēs tur nevaram būt, jo mūsu bildes, nevar tikt uzņemtas priekš preses."

"Tajā nedēļā gan viņa, gan es tikām atlaistas," piebilda Heče, atsaucoties uz viņas iespējamo iekļaušanu melnajā sarakstā un Didženeresas atlaišanu no viņas īslaicīgās komēdijas “Ellen”. Heče un Didženeresa attiecības pārtrauca 2000. gadā pēc trīsarpus gadus ilgas kopā būšanas.Vienu dienu pēc šķiršanās paziņošanas Heče nokļuva svešinieka mājā Fresno, Kalifornijā.Viņa sauca sevi par "Celestia", meklējot kosmosa kuģi. Par šo atgadījumu ir rakstījis arī latviešu žurnāls “Una”.

Pievēršoties šim brīdim gadus vēlāk, Heče atzina portālam People, ka viņa ir cīnījusies ar garīgām slimībām, ko izraisījusi bērnības vardarbības trauma, un lietojusi Ecstasy."Katras attiecības manā dzīvē noveda pie brīža, kad es devos uz Fresno," viņa iepriekš sacīja."Es izdarīju dažas patiešām nežēlīgas izvēles, lai atrastu mīlestību, un esmu par to ļoti pateicīga. Bez Elenas es nekad nebūtu bijusi tik skaidra kā tagad."

Avoti: Ranker.com, People.com

Rakstu sagatavoja brīvprātīgā Pride.lv reportiere Kristīne

Rakstu ievietoja Pride.Lv redaktors Maigurs Skangalis

Elena Didženeresa un Anna Heče Elena Didženeresa un Anna Heče Elena Didženeresa un Anna Heče