No platoniskiem līdz kaislīgiem skūpstiem. 7 dažādi skūpstu veidi.

No platoniskiem līdz kaislīgiem skūpstiem. 7 dažādi skūpstu veidi.

2024. gada 2. maijs

Nevienam nav noslēpums, ka, saņemot skūpstu uz lūpām un salīdzinot to ar skūpstu uz rokas, cilvēks jūtas savādāk.Un, lai gan visu veidu skūpsti romantiskās attiecībās var būt lieliski, tiem ne vienmēr ir viena un tā pati nozīme.Piemēram, skūpsts uz kakla var nozīmēt, ka jūsu partneris ir noskaņots un uz viļņa, gan arī to, ka starp jums ir dziļa saikne un savstarpējā interese. Bet gluži pretēji, skūpsts uz vaiga varētu būt arī platoniskāks skūpsts, ko jūsu partneris var izmantot kā konservatīvu žestu, atrodoties sabiedrībā. Tas var tikt arī nodots starp draugiem un ģimenes locekļiem.Kontekstam ir arī nozīme;piemēram, skūpstam pirmajā randiņā ar jaunu mīļāko var būt savādāka nozīme nekā skūpstam gultā no ilgstoša partnera.

Protams, visas attiecības ir unikālas, tāpat kā cilvēki, kas tajās ir.Tas nozīmē, ka dažāda veida skūpsti un to nozīme nav akmenī cirsti, taču, pēc ekspertu domām, bieži vien ir zināma pārklāšanās, kur daži skūpstu veidi tiek saistīti ar noteiktu nozīmi.Tomēr, tāpat kā ar visiem norādījumiem par ķermeņa valodas nozīmi, paturiet prātā, ka

ir svarīgi runāt arī ar savu partneri, ja esat apmulsis vai neesat pārliecināts par viņa darbību, tostarp skūpstu, nozīmi.

Viens no galvenajiem attiecību padomiem, kas tiek atkārtots atkal un atkal, ir tas, ka komunikācija ir svarīga, un šīs intīmās sarunas, kas noved pie skūpstīšanās, ir būtiskas, lai pārliecinātos, ka jūs abi savās attiecībās esat vienā pusē.

"Skūpstīšanās ļauj cilvēkiem atrasties tiešā tuvumā un var palīdzēt partneru atlasē."
(Emily Jamea, PHD)

Kāpēc cilvēki skūpstās?

Skūpstīšanās ir veids, kā sazināties ar dažādām emocijām.Tas ir veids, kā stiprināt un veidot intīmas partnerattiecības, kā arī novērtēt, vai mēs esam seksuāli saderīgi ar kādu."Skūpstīšanās ļauj cilvēkiem atrasties savstarpēji tuvu un var palīdzēt partnera atlasē," saka Emīlija Džeimia, PHD, LPC, LMFT un seksuālās labsajūtas zīmola K-Y seksa un attiecību eksperte.Redzot, kā cilvēks smaržo, garšo un jūtas, varat gūt priekšstatu par to, kā varētu būt, kad ar viņu nodarbojaties ar seksu." Tas ir arī vienkārši jautri. Ja meklējat informāciju, lai uzzinātu, kāda dažādiem skūpstu veidiem jūsu attiecībās var būt nozīme, turpiniet lasīt, lai uzzinātu informāciju no ekspertiem.

7 dažādi skūpstu veidi un to nozīme. Skaidro divi seksa terapeiti.

1. Make-out skūpsts, iekāres pilns skūpsts uz lūpām

Tas norāda uz to, ka jūsu partneris jūs patiešām mīl un pašlaik ir uzbudināts.Tomēr dziļš, smags skūpsts nozīmē, ka partneris ar jums jūt relatīvi intīmu saikni vai vēlas tuvoties.

"Es domāju, ka šāds skūpsts ir saistīts ar vēlmi pēc dziļas saiknes,"
saka Dženija Skailere, LMFT zinātņu doktore, seksuālās veselības zīmola AdamEve.com seksa terapeite un seksoloģe.

"Parasti šis skūpsts ietver mēli, kas palīdz mums būt ziņkārīgam par otra cilvēka muti, bet mēle, kas atrodas dziļi kāda cita iekšpusē, ir saistīta arī ar savienību un līdz ar to vēlmi būt savienotiem."

Šāda veida skūpsts norāda, ka partneris vēlas attīstīt jūsu saikni.Un, ja ilgtermiņa attiecībās parādās kaislīgs skūpsts, tas var arī atspoguļot kaisles un vienotības sajūtu.

2. Kakla skūpsts

Kakla skūpsts ir saistīts ar kaislību un var būt ļoti romantisks skūpsts."Tas ir gandrīz tā, it kā skūpsts teiktu:

"Sveika, seksīgā persona, tu man ļoti patīc,"saka doktors Skailers.

"Manuprāt, šis skūpsts ir vairāk juteklisks nekā iekāres piepildīts, taču tas var kļūt iekāres pilnāks, jaskūpsts pārvēršas par kodienu."Kakla knibināšana un košana (maiga) var palielināt skūpstu, un jūsu partneris tādā veidā var pateikt, cik pievilcīgs un kaislīgs viņš jūtas pret jums, lielāku uzsvaru liekot uz seksuālo uzbudinājumu.

3. Vēdera skūpsts

"Es uzskatu, ka vēdera skūpsts ir uzticības apliecinājums," saka Dr Skailers."Šis gandrīz saka:"Es mīlu tevi tādu, kāds tu esi.Ar mani tu esi pilnībā drošībā.''
Ja jūsu partneris sniedz jums dažus skūpstus uz vēdera, kamēr jūs samīļojat un skatāties televizoru, vai ja viņi priekšspēles laikā virzās augšup un lejup jūsu ķermenī, vēdera skūpsts var nozīmēt, ka viņš vēlas, lai jūs zinātu, ka varat viņiem uzticēties un esat aizsargāti.Tas ir tāpēc, ka kuņģis daudziem ir neaizsargāta vieta, un tur skūpsts atspoguļo spēcīgu, intīmu pievilkšanos starp jums abiem.

4. Skūpsts ar aizvērtu muti

"Tas nav pilnīgi platoniski, bet tas varētu norādīt, ka tuvība ir spēcīga," saka Dr Skylar.Tas varētu parādīt, ka optimālais intimitātes līmenis vēl īsti nav sasniegts. Ir arī iespējams, ka skūpsts ar aizvērtu muti liecina par laika nospiestību, neieinteresētību vai atraušanos no attiecībām.

Lai atšifrētu, ko tas nozīmē jūsu partnerattiecību jomā, sarunājieties.

5. Skūpsts uz muguras un pleciem

"Dažiem cilvēkiem plecu un muguras reģiona izpēte ir ļoti seksīga," saka Dr. Skailars. "No otras puses, ja tas ir vienīgais skūpsts, kurā jūs iesaistāties, tas varētu būt šķērslis, lai [turētos tālāk] no dziļākas saiknes un tuvības." Muguras un plecu skūpsti var būt arī vienkārši un seksuāli vadīti, un jūsu partneris var izrādīt interesi un pievilcību.

6. Pieres (vai galvas) skūpsts

"Šāda veida skūpsts visbiežāk tiek dots, lai parādītu rūpes, pieķeršanos vai aizsardzību, tāpēc skūpsts uz pieres šķiet kā skūpsts "I've gotcha" vai "tu šeit esi drošībā", saka Reičela Raita, MA.LMFT.

Līdzīgi kā skūpsts uz vēdera, kur ir jūtama aizsardzība un uzticēšanās, kas jādala, pieres skūpsts var nozīmēt, ka jūsu partneris jūtas atbildīgs par jums rūpēties un vēlas, lai jūs kopā ar viņu justos droši."Pieres skūpstam noteikti ir pievilcīga īpašība, kas liecina par līdzjūtību vai rūpēm par otru cilvēku," viņa piebilst.

7. Roku skūpsts

Šis skūpsts parasti izsaka cieņu."Piedāvājot šo skūpstu, var pateikt:" Es mīlu tevi par visu, kas tu esi, un esmu pazemīgs tavā priekšā, " saka Raits. Un tas var — bet tam nav jābūt — platoniski.

"Nav vispārpieņemtas rokas skūpsta nozīmes, taču daži to izmanto kā veidu, lai pateiktu sveicienu, bet citi to izmanto, lai parādītu apņemšanos," saka Raits.

Romantisks partneris var to piedāvāt, ja vēlas, lai jūs zinātu, ka viņi jūs ir atraduši un jūs esat īpašs, unikāls un vērtīgs. Bet galu galā, pieņemot jebkādu absolūtu nozīmi skūpstam, tas var arī kaitēt attiecībām.Tā vietā pajautājiet savam partnerim, ko viņš domā un jūt, ja nezināt, ko viņam nozīmē šis konkrētais skūpsts.Un tāpat padomājiet par to, ko jums nozīmē šāda veida skūpsti.

Kā lieliski skūpstīties?

Labā ziņa ir tā, ka skūpstīšanās ir kaut kas lielisks, ko var praktizēt, tāpēc šeit ir daži padomi, ko varat gūt, lai jūsu skūpsts būtu ideāls.

Jebkāda veida skūpstiem Dr Jamea iesaka sākt lēnām un atslābt, pirms jūs iekarstat kaislē.Atcerieties, ka jums ir vēlams pārliecināties, ka partneris atzinīgi vērtē jūsu pieskārienu — ja viņš nav tam gatavs tikai nesāciet franču vai dziļos skūpstus."Tad kad kļūst acīmredzams, ka jūsu partneris ir iekrasis, jūs varat izmantot vairāk mēles un skūpstīties dziļāk," atzīst eksperti.

Arī jūsu mute un mēle nedrīkst būt vienīgās jūsu ķermeņa daļas, kas darbojas skūpsta laikā, uzskata Dr Jamea

Izmantojiet rokas, lai turētu partnera pakauša daļu, pieskartos viņu vaigiem vai pievilktu tos sev tuvāk, lai šīs dzirksteles patiešām lidotu.

Ja jums ir pirmais skūpsts ar kādu, neveiciet nekādas kustības, kurām viņš, šķiet, nav gatavs, piemēram, lūpu knibināšanai. "Šādām kustībām vajadzētu notikt pēc tam, kad esat izveidojis drošību un uzticēšanos," uzsver Dr Jamea. Ja tas sniedzas arī uz leju — nesāciet taustīt kāda cilvēka ķermeni tajā pašā laikā, kad sākat viņu skūpstīt — veltiet ilgāku laiku, ja vēlaties, lai skūpsts radītu vairāk aizkustinājuma, taču nesāciet ar to. Vispirms novērtējiet sava partnera komforta līmeni.

Daži jautājumi un atbildes par konkrētiem dažādiem skūpstu veidiem

J: Ko tas nozīmē, ja kāds kādu laiku notur skūpstu vai skūpsta jūs vairākas reizes pēc kārtas?

Pēc Dr Jamea teiktā, tā ir laba zīme un parasti nozīmē, ka kāds vēlas turpināt jūs skūpstīt. Kāds ir romantiskākais skūpsta veids? Pēc Dr Jamea domām, gaidīšanas veidošana ir galvenais priekšnosacījums, lai radītu romantisku skūpstu. Lai palielinātu romantiku, viņa iesaka sākt ar maigu pieskārienu ar lūpām, pirms sākt maigu skūpstu, izmantojot mēli. Neaizmirstiet pievilkt savu partneri tuvāk un samīļot vai samīļot viņa pakausi.

Kā es varu paspilgtināt savu skūpstu?

Neattiecieties uz skūpstīšanos tikai kā uz gatavošanos seksam. Lai patiešām paspilgtinātu lietas, Dr Jamea iesaka skūpstīties un pievērst uzmanību nākamajam randiņa vakaram. Veltiet laiku, lai noliektos dziļos skūpstos un izmēģinātu jaunas kustības, piemēram, iekost partnera lūpās vai kakla zonā. Tādā veidā jūs varat atgriezties atmiņās par pašu sākumu.

"Lielākā daļa cilvēku atceras, cik seksuāli satraukti viņi jutās, kad viņi vēl bija seksuālās izpētes sākuma stadijā, savukārt uzbudinājums var ievērojami palielināties, ja ierobežojat, cik tālu jūs veicat lietas," atzīst eksperte.

Kas ir tauriņa skūpsts?
Džeimija saka, ka tauriņa skūpsts ir tad, kad tu strauji pazibini skropstas pret kāda vaigu, līdzīgi kā tauriņš, plivinot spārnus. Šī ir ļoti intīma darbība.

Avots: https://www.wellandgood.com/

Rakstu sagatavoja brīvprātīgā Pride.lv reportiere Kristīne

Rakstu ievietoja Pride.Lv redaktors Maigurs Skangalis

No platoniskiem līdz kaislīgiem skūpstiem. 7 dažādi skūpstu veidi.