Transpersonas stāsts -  Eliots Peidžs

Transpersonas stāsts - Eliots Peidžs

2024. gada 13. jūnijs

Eliots Peidžs (agrāk Elena Peidža; dzimis 1987. gada 21. februārī) ir kanādiešu aktieris un producents.Viņš ir saņēmis dažādus apbalvojumus, tostarp nominācijas Kinoakadēmijas balvai, divām Britu Kinoakadēmijas balvām, Zelta Globusa balvai, Primetime Emmy balvai un Ekrāna aktieru ģildes balvai.

Pirms publiskās kļūšanas par transpersonu Peidžs saņēma atzinību par galveno lomu televīzijas franšīzē Pit Pony (1997–2000) un atkārtotajām lomām seriālos Trailer Park Boys (2002) un ReGenesis (2004).Viņš izrāvienu guva ar galvenajām lomām filmās Hard Candy (2005) un X-Men: The Last Stand (2006).Viņš saņēma kritiķu atzinību par titulvarones atveidošanu filmā Juno (2007) un kļuva par tolaik ceturto jaunāko nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai labākā aktrise. Kopš tā laika viņa lomas filmās ir Whip It (2009), Super (2010), Inception (2010), X-Men: Days of Future Past (2014), Tallulah (2016) un Close to You (2023).Viņš producēja un filmējās filmā Freeheld (2015), vadīja Viceland dokumentālo seriālu Gaycation (2016–2017) un režisēja filmu There's Something in the Water (2019).Viņš arī spēlēja varoni Džodiju Holmsu videospēlē Beyond: Two Souls (2013) un Vanju/Viktoru Hārgrīvu Netflix seriālā The Umbrella Academy (2019–pašlaik).

Peidžs ir atklāts aktīvists.Sevi raksturojot kā feministu, kurš atbalsta izvēli, viņš ir iestājies par kustību Me Too, iestājies par abortu tiesībām, aicinājis izbeigt militāro diktatūru Mjanmā, kā arī ir praktizējošs vegāns.2014. gadā Peidžs tika iekļauts The Advocate ikgadējā sarakstā "40 Under 40".2015. gadā viņš saņēma Human Rights Campaign Vanguard balvu. Peidžs ir stingri iestājies pret diskriminējošiem tiesību aktiem, kas vērsti pret transkopienu, un ir kļuvis par skaļu LGBTQ tiesību aizstāvi.2021. gada martā viņš kļuva par pirmo atklāto transpersonu, kas parādījās uz Time vāka.

Agrīnā dzīve

Peidžs ir dzimis 1987. gada 21. februārī Halifaksā, Jaunskotijā, skolotājas Martas Filpotsas un grafiskā dizainera Denisa Peidža ģimenē. Viņam piedzimstot viņš bija meitene un pirms pārejas 2020. gadā viņš izmantoja savu dzimšanas vārdu. Peidžs apmeklēja Halifaksas ģimnāziju līdz 10. klasei un kādu laiku pavadīja Karalienes Elizabetes vidusskolā. Pēc Šambalas skolas absolvēšanas 2005. gadā Peidžs divus gadus pavadīja Toronto studējot Interact programmā Vaughan Road Academy kopā ar tuvu draugu un kolēģi kanādiešu aktieri Marku Rendalu.

Izkāpšana no skapja

2014. gada 14. februārī Peidžs, kurš tolaik vēl bija jauna sieviete, iznāca no skapja runājot Cilvēktiesību kampaņas konferencē "Laiks attīstīties" Vegasā.Garā Facebook ierakstā Peidžs izteica pateicību cilvēkiem, kuri iestājās pret ļaunprātīgu izmantošanu un pauda neapmierinātību par to cilvēku modeli, kuri turpināja klusēt par šādiem jautājumiem. 2014. gadā Peidžs tika iekļauts The Advocate ikgadējā sarakstā "40 Under 40".

2020. gada 1. decembrī Peidžs sociālajos medijos parādījās kā transpersona, norādot savus vietniekvārdus kā viņš un viņi, un atklāja savu jauno vārdu - Elliots.Peidžs paskaidroja, ka viņa lēmumu atklāti runāt par savu dzimuma identitāti daļēji pamudināja COVID-19 pandēmija un daļēji pret transpersonām vērstā retorika politikā un ziņu ciklā.GLAAD pārstāvis Niks Adamss paziņoja, ka Peidžs "tagad būs iedvesmas avots neskaitāmiem transpersonām un cilvēkiem, kas nav bināri". Peidžas toreizējā sieva Emma Portnere savā Instagram kontā izteica atbalstu viņa iznākšanai tajā pašā dienā, sakot, ka viņa ir "tik lepna" ar Peidžu.

Netflix tviterī ierakstīja: "Tik lepni par mūsu supervaroni! Mēs mīlam tevi Eliot!"

Dažādas slavenības, piemēram, Džastins Trudo, Elena Dedženeresa, Mailija Sairusa, Džeimss Guns un Kumails Nandzjani, pēc paziņojuma izteica Peidžam atbalstu. Tajā pašā dienā Netflix paziņoja, ka atjauninās Peidža metadatus visos nosaukumos, lai atspoguļotu viņa jauno vārdu. Šīs izmaiņas tika pabeigtas līdz 2020. gada 8. decembrim.

Peidžs parādījās uz 2021. gada 29. marta/5. aprīļa Time numura vāka, padarot viņu par pirmo atklāto transpersonu, kas to ir izdarījis. Viņš lūdza, lai Vina Neilija viņu nofotografē vākam, jo vēlējās, lai fotogrāfs būtu cita transpersona. Piedāvātajā rakstā viņš sevi raksturoja kā dīvainu un nebināru un atklāja, ka brīdī, kad viņš iznāca, viņš atveseļojās pēc augstākās klases operācijas, ko viņš raksturoja kā "dzīvības glābšanu".Peidžs arī atklāja, ka deviņu gadu vecumā

"es jutos kā zēns... Es gribēju būt zēns. Es reiz jautāju savai mammai, vai es kādreiz tāds varētu būt."

Plašāk Par Elliot Page lasiet nākamajos rakstos.

Avots: www.wikipedia.org

Rakstu sagatavoja brīvprātīgā Pride.lv reportiere Kristīne

Rakstu ievietoja Pride.Lv redaktors Maigurs Skangalis

Transpersonas stāsts -  Eliots Peidžs Transpersonas stāsts -  Eliots Peidžs Transpersonas stāsts -  Eliots Peidžs