Aldis Gobzems par Valentīna dienas kultu

Aldis Gobzems par Valentīna dienas kultu

2023. gada 14. februāris

Valentīndiena patiesībā nav par to, cik es labi jūtos, ka man kāds ko man patīkamu izdara un kuru es pie tam varu izdrāzt. Tas īsumā par pārprasto mīlestību. Jūs ziniet, kāds mērķis ir Jums būt uz šīs Planētas? Kāpēc Jūs esat šeit? Lai kādu izdrāztu? Lai kāds Jums pakasa muguru starp lāpstiņām? Un no šiem jautājumiem izriet viss pārējais. Kāpēc Tev pienākas? Kurš Tev ir parādā? Kuram ir pienākums Tev dot? Un kāpēc? Mīlestība nav publisks bildinājums ar būtībā vardarbīgu izrādīšanos. Vardarbīgu, jo mīlestība ir kas ļoti privāts. Personisks. Intīms. Sargājams. Tāpat kā skumjas. Tāpat kā miers.

Mīlestība ne tikai ir darbības vārds, tas ir vārds, kas raksturo iemeslu mūsu esībai šeit. Mīlēt nozīmē radīt.

Mūsu kā cilvēcisku būtņu uzdevums ir radīt. Nevis sēdēt soctīklos un virtuvēs, gaidot labos politiķus vai Laimes lāci, nevis gulšņājot dīvānā, apcerot kaislas mīlas ainas, nevis dzīvojot pēc principa, “es esmu tā vērta, tamdēļ man pienākas jaunākā Balenciaga”. Mūsu ekspektācijas, kā mēs gribētu, lai kāds pret mums izturas, nav mīlestība. Mīlestība ir radīt, man jāatkārtojas. Sakopt savu ielu, pagalmu, miesu un dvēseli. Ziniet, kamdēļ daudziem dzīve vairākkārt piespēlē vienas un tās pašas situācijas? Jo jāmācās saprast, kas ir mīlestība.

Patiesībā šī diena nav par grieztu ziedu pušķiem, aiz kuriem aizslēptas alkas pēc seksuāla akta vai pārprasts “es gribu, man pienākas”. Ziniet, kamdēļ Latvijai neiet? Par maz mīlestības. Nemīlestība uz bērniem, nemīlestība uz bērnu mātēm un nemīlestība uz bērnu tēviem, nemīlestība uz līdzcilvēkiem, nemīlestība uz ģimenēm, nemīlestība uz savu ķermeni un liela nemīlestība uz savu garu.

Ko Tu esi šodien radījis? Tas ir par mīlestību. Mīlestība ir dzīvība. Un dzīvība vienmēr ir radīt. Ko Tu šodien esi radījis, lai ģimene būtu stiprāka, lai valsts būtu labāka, miesa veselīgāka un Tu pats kas vairāk par patērējošu gaļas gabalu?

Avots: https://t.me/aldisgobzems

Rakstu ievietoja: Pride.Lv redaktors Maigurs Skangalis