Drag queen Latvijā būs būt

Drag queen Latvijā būs būt

2018. gada 27. decembris

Grupa „The Leftovers” ar tās māksliniekiem drag queen Roju Rodžeru, Kourtney Axx un Venchesku Baltique aktīvi darbojas nepilnu gadu. Pirmā uzstāšanās plašākai publikai notika šī gada pavasarī, bet nu jau ar regularitāti aptuveni reizi mēnesī vai divos grupa pārsteidz ar kārtējo drag šovu. „Mums patīk tas, ko darām,” intervijas laikā vairākas reizes teic puiši no „The Leftovers”.

Grupas aizsākumi meklējami apvienībā „Baltic Queen”. „Bijām daļa no grupas. Kad „Baltic Queen” pārstāja uzstāties, mēs sapratām, ka gribam turpināt. Tā arī radās „The Leftovers”,” stāsta Vencheska. Visbiežāk pašlaik sanāk uzstāties vienā no Rīgas LGBT klubiem – „TOP club”. Bet reizi pa reizei puišus redz ar priekšnesumiem arī citur. Rojs ir aktīvs TV šovu dalībnieks. Intervijas laikā enerģijas gaisā liecina par to, ka nākamgad Roju atkal varēsim redzēt kādā šovā.

Kur rodas idejas nākamajam drag šovam? „Patiesībā viss top pēdējā brīdī. Tuvojas uzstāšanās vakars, sanākam visi kopā un ģenerējam idejas. Visektrēmākā mums bija pati pirmā uzstāšanās. Iepriekšējā grupa „Baltic Queen” saslima un atcēla uzstāšanos. Mēs dažu stundu laikā sagatavojāmies un uzstājāmies. Tā mūsu šovi turpinās,” stāsta Vencheska. Kortnija atklāj, ka tērpus, grimu un visu, kas nepieciešams šoviem, mākslinieki gatavo vai izvēlas paši. „Rojs sev visu šuj pats. Viņam ir talants ar šujmašīnu. Mēs daudzas noderīgas lietas atrodam second hand veikalos vai interneta veikalos. Dažās izmisuma situācijās ielūkojamies Roja garderobē. Tā ir pietiekami liela un pietiek tērpi dažādiem ārkārtas gadījumiem,” tā Kortnija.

Vai bija sarežģīti iemācīties staigāt ar augstpapēžu kurpēm? Izrādās, nekādu problēmu. Puišiem pirmās kurpes bija ar 10 – 15 centimetru augstiem papēžiem. Kā tajās iekāpa, tā uzstājās. Speciāli treniņi nebija nepieciešami.

Puiši paši intervijas laikā smejas: „Esam teju vai piedzimuši augstpapēžu kurpēs”. Protams, pēc šoviem sāp kājas. Bet patiesībā pēc drag sāp visas maliņas. Tas esot normāli, jo uz skatuves izlikts viss.

„Mums patīk tas, ko darām. Drag šovi apvieno mūsu intereses,” par savu motivāciju uzstāties un atkal un atkal veidot kārtējo nākamo šovu dalās mākslinieki. Ja ar šo hobiju papildu vēl var nopelnīt arī kādu naudiņu, kādēļ gan to nedarīt? Kaut gan puiši atzīst, uzstāšanās nav tikai tāda viegla izklaide. Ņemot vērā, ka Latvijā joprojām nav plaši attīstīta drag kustība un māksla, puiši savā ziņā ir tās karoga nesēji. Kurš gan cits plašākai sabiedrībai parādīs, ka drag tā ir māksla un mākslinieciskās izpausmes veids, kas sagādā daudz prieka gan pašiem māksliniekiem, gan arī šova skatītājiem?

Interesanti, ka puiši savā starpā iepazinās apmēram pirms gada. Viņus vienoja kopīga izklaide. Pareizāk sakot, izklaides vieta – „TOP club”. Viens otru ievēroja, bija jau pamanījuši kaut kur internetā. Un tā viss palēnām aizsākās…

Paralēli drag šoviem, katram no viņiem ir sava dzīve un savas draugu kompānijas, kuras ļoti pozitīvi pieņem puišu aizraušanos ar drag. Kortnija pašlaik mācās vidusskolā un paralēli tam arī strādā algotu darbu, Vencheska – mācās Kultūras akadēmijā kultūras un mākslas studijas, bet Rojs strādā gan frizierstudijā, gan ar dažādiem TV projektiem, gan mazliet palīdz arī saviem vecākiem ģimenes biznesā, kas saistīts ar dzintara rotu taisīšanu un pārdošanu.

Vai 2019. gadu grupa gaida ar kādiem lieliem izaicinājumiem?

Protams! „Gribētu labākus matus, labākus tērpus un labākus meikapus,” pilnā nopietnībā joko Kortnija. Bet, ja pavisam nopietni, tad puiši gribētu ierakstīt dziesmas. Varbūt pat nākotnē varētu izdot kādu albumu. Bet jāsāk ar dziesmu komēdijas žanrā. Latvijā tas nav pārāk attīstīts.

„Kādreiz jau aizdomājamies – kādēļ mēs visu to darām… Bet kurš tad cits, ja ne mēs? Latvijas sabiedrība tikai sāk iepazīt drag kultūru. Mēs esam vieni no pirmajiem, kas nes to tautās. Šis darbiņš noteikti jāturpina,” sarunas beigās teju vienā balsī teic visi trīs grupas dalībnieki – Rojs, Vencheska un Kortnija.

Nākamā „The Leftovers” uzstāšanās būs 31. decembrī „TOP club”. Plašāk par pasākumu https://www.facebook.com/events/287170815263582/


Kintija Bulava, www.pride.lv
Foto: publicitātes

Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!