Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju

Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju

2015. gada 14. novembris

“Gee Team Production” kompānija, kura realizē sapņus. Kā tai ir izveidojusies sadarbība ar klubu "Golden" un kā tas ir - strādāt ar LGBT kopienu, arī par to lasi mūsu sarunā.


Kā nosvinējāt Gee Team Production 10 gadu jubileju?
Viss bija ļoti jauki. Priecājos, ka vakars noritēja gan plānoti, gan ar vairākiem lieliskiem pārsteigumiem. Uz mūsu kopīgo svētku desmitgadi atnāca gan pirmie Gee Team Production darbinieki, ar kuriem sākām kopā strādāt pirms 10 gadiem, gan ikdienas darba kolēģi, kā arī tie, ar kuriem esam savsratpēji sastrādājušies šo gadu garumā. Tā bija jauka, draudzīga draugu un paziņu tikšanās, kurā bija padomāts ne tikai par tikšanās vietu, uzkodām un dzērieniem, bet arī par vakara programmu ar priekšnesumiem, pat eksprontum priekšnesumiem, kas tapa turpat uz vietas. Vakara izskaņā, pat tapa zināms, ka kāds no māksliniekiem ar savu uzstāšanos veiksmīgi pievērsis cita pasākumu rīkotāja uzmanību, ir veiksmīgs uzaicinājums piedalīties citos pasākumos. Kā arī viesi varēja baudīt lielisku, jautru atrakciju - visa vakara garumā darbojās foto stūrītis iSmile.lv, kur es iepriekš biju sagatavojusi četrus dažādus fonus saistītus ar Gee Team Production darbības virzieniem. Viesi kopīgi izvietojās pie ierīces, kur iedarbinot datora programmu uz zaļa fona, tapa brīnišķīgas fotogrāfijas. Foni mainījās, cilvēki fotografējās un jokojās, bet rezultāts bija lieliskas bildes, kas tiek izdrukātas turpat uz vietas 10 sekunžu laikā. Tas bija tik jautri! Bija sajūta, ka sanāca tāda mīļa ballīte.

Atceries to brīdi, kad saprati – jāsāk strādāt pie Gee Team?
Tas bija pirms desmit gadiem. Es pati aiz skatuves strādāju jau no 1989. gada. Nu jau 26 gadus.

Pastāsti vairāk, par to, kā sākās tavs "darba ceļš" aizskatuvē?
Tad, kad radās doma sākt savu producentes un pasākumu organizēšanas darbu, man bija daudz draugu, kas labi dziedāja un dejoja. Es arī pati dziedāju un dejoju, bet maniem draugiem tas padevās labāk. Man vislabāk padevās pasākumu organizēšana. Tā arī viss sākās. Pamēģināju noorganizēt pasākumu vienreiz, tad otrreiz... Kādā reizē sajutu, ka uzstājoties uz skatuves, pietrūkst tehniskā un fiziskā atbalsta. Tā arī radās sapratne un pirmā pieredze, ko vajag noorganizēt. Tajā laikā nebija nekādu skolu, kas mācītu šādas iemaņas, bija jātiek pašai galā. Tai pat laikā, lai šādu izdarītu darbu novērtētu par labu ir daudz jāprot, jāzina un jāorientējas vairākās profesijās vienlaikus – lietvedībā, grāmatvedībā, mākslas vēsturē, mūzikas vēsturē, jāorientējas dažādos mūzikas stilos, psiholoģijā, sociālpsiholoģijā, kā arī no tehniskā nodrošinājuma kaut kas ir jāsaprot. Savas zināšanas ieguvu strādājot, gadu gaitā uzkrājās prakse, ko es uzskatu par manas dzīves vislabāko skolu. Šobrīd esmu vairākās koledžās dalījusies ar savu pieredzi, gan runājusi ar studentiem par manu darbu. Es redzu, ka studentiem ir lieliskas teorētiskās zināšanas, bet, kad jāiet un jāstrādā pasākumos, tiem ir grūti orientēties, jo bieži nedarbojas neviens no likumiem, kas skolā iemācīts. Tikai īstā darba vidē var iemācīties nerakstītos likumus. Tā tas darbojas jebkurā jomā.

Kādi ir spilgtākie notikumi un atmiņas, kurus atceroties gribas pasmaidīt?
Jā, atmiņu ir daudz un pozitīvas! Man ir ļoti liels prieks, ka man bijusi iespēja strādāt arī ārzemēs. Esmu strādājusi pasākumos ne tikai Krievijā, Gruzijā, Ukrainā, Vācijā, bet arī Francijā un Amerikā kopā ar daudzu valstu pārstāvjiem. Godīgi jāatzīst, ka strādājot multikulturālā vidē ir dažas izteiktas atšķirības – ne tikai kultūrā, cilvēku mentalitātē, bet arī darba stilā. Diemžēl nav fotogrāfiju, kurās Gee Team Production ir kopā ar visām tām mūzikas, modes, kultūras pasaules līmeņa zvaigznēm, kurām esam organizējuši pasākumus, bet ir siltas un patīkamas atmiņas par kopā pavadīto laiku. Vienam no pasaules mūziķiem esmu mācījusi pareizi izrunāt latviešu vārdus, lai viņš var pateikt uz skatuves kaut ko latviski, ar kādu citu kopā esmu malkojusi tēju un draudzīgi aprunājusies. Zinu, kāds ir Stinga un Toma Džonsa rokasspiediens, zinu arī, kā kopā ar Pīteru Gabrielu dzert kopā vīnu, koncertu gaidot. Ir patiess prieks, ka Vācijā bija iespēja strādāt ar krievu zvaigznēm, kas šovbiznesā strādājušas vairāk kā 40 gadus. Redzēju, cik viņi ir vienkārši cilvēki, bet menedžments ir ārkārtīgi prasīgs, pat piekasīgs. Tajā mirklī, kad strādā ar šāda līmeņa profesionāļiem, saproti, kā lietām jābūt, citādāk nekas nenotiks.

Kur rodas ambīcijas, par kurām tik daudz dzirdēts šovu pasaulē?
Ambīcijām ir jābūt, māksliniekiem jānodrošina koncerttūres, kurās jāsniedz tikai labākais rezultāts. Mums jāvēro un jāizvērtē situācija ik mirkli. Māksliniekiem jāsargā balsis, mums jāskatās, lai nav caurvēja. Bieži viņi nevar ēst nezināmas izcelsmes ēdienu un dzert nezināmas izcelsmes ūdeni. It kā tie ir sīkumi, bet es piedāvāju paskatīties uz koncerttūrēm no otras puses. Vai tā ir izrāde, vai koncerts, vai šovs, tās var būt gan viesizrādes, gan koncerttūres, šādas tūres mēdz ilgt līdz pat 2,5 gadiem. Parēķiniet, cik daudz pasaules valstīs ir jānotiek pasākumiem? Cik daudz tehniskā nodrošinājuma un pasākuma rīkotāju piesaistes ir nepieciešams? Katrā valstī un pilsētā tiek satikti citi cilvēki, nodrošināta cita tehnika un iepazīta cita publika. Nav brīnums, ka ir grūti būt laipnam un smaidīgam ar visiem un par visu, var arī traks palikt. Tāpēc arī ir šāda “īpaša” attieksme no menedžmenta puses.

Kāds ir tava darba lielākais pārbaudījums?
Tas, ka jāpieņem lēmumi sekundes simtdaļās. Ļoti liela atbildība. Tādos brīžos, kad viss notiek, nedomāju par to, jo momentā jāpieņem lēmums. Ja lēmums nav bijis pareizs, uzreiz jāpieņem nākamais. Vienmēr jābūt plānam B, C un D. Uz visu jābūt gatavam. Ļoti maz cilvēku koncentrējas uz rezultātu. Daudziem svarīgāks ir pats process. Bet vecā kaluma cilvēki – tie gan iet uz rezultātu. Procesi pa vidu arī ir svarīgi, ir jābūt lojālam, jāsajūt, kad kaut ko teikt un kad labāk paklusēt.

Izstāsti, kā tev izdevās izveidot veiksmīgu sadarbību ar ārzemju partneriem un rast iespēju strādāt ar pasaules mēroga zvaigznēm?
Es darīju lietas, kas man likās pareizas. Tas arī viss. Bet jāmin, ka ārzemju šovbiznesa tirgum, tādi cilvēki, kas dara piecus, sešus darbus vienlaicīgi, nav interesanti. Viņi tādus speciālistus mēdz dēvēt par "overskilled", tie ,viņuprāt, ir pārāk zinoši un dārgi, kurus viņi nevar atļauties finansiāli. Ārzemju biznesā tie izvēlas algot vairāk darbinieku, tikmēr Latvijā, šos uzdevumus spēj veikt 1 cilvēks. Varu, gan iepriecināt ar ziņu, ka labus darbiniekus tomēr pamana un novērtē arī ārvalstīs.

Kur esi visu iemācījusies?
Labākais, kas ar mani dzīvē ir noticis, ir tas, ka esmu mācījusies Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Kad mācījos, domāju, kam gan man dzīvē būs vajadzīga matemātika, fizika, ķīmija. Man tās izraisīja nepatiku. Tad nomainījās šo priekšmetu skolotāji un man ļoti iepatikās ģeometrija. Tieši pateicoties ģeometrijā apgūtajam man veidojās ļoti izteikta telpiskā domāšana. Tagad apgūtās prasmes labi noder darbā. Zināšanas un to pielietošana praksē ir kā laba pievienotā vērtība visam, ko daru. Turpināju mācības mākslas skolā. Ieguvu ādas mākslinieciskās apstrādes meistara kategoriju. Varu veidot ar rokām dažādas lietas no ādas. Otrā izglītība man ir biznesa menedžments. Tas man ļoti patika, apguvām NLP, kas man ļoti palīdz komunicēt ar cilvēkiem. Agrāk nebūt nebiju cilvēks, kas runā uz skatuves pie mikrofona. Tagad to daru. Deviņdesmito gadu vidū atgriežoties no Amerikas, likās, ka nav tādu lietu, kuras nevar izdarīt. Ambiciozi? Bet kāpēc ne! Tāds jaunības maksimālisms un lieliski, ka tāds man bija pietiekami. Atceros, tie tik bija laiki Latvijā – 90.tie gadi! Varējām mierīgi dzīvot bez mobilajiem telefoniem. Trešā izglītību apguvu RTU Humanitārajā institūtā. Esmu arodpedagogs. Tātad darbs ar cilvēkiem, jaunām zināšanām un zināšanu pielietojums praksē.

Deviņdesmitajos jau daudz organizēji pasākumus?
Tolaik organizējām Bildes ‘92. Taisījām parodijas par Latvijas populāriem māksliniekiem. Fonogrammas atskaņojām no lenšu magnetafona. Deviņdesmito vidū veidojām atsevišķas programmas “Mode.Māksla.Mūzika.” ietvaros, kā arī dažādas progrmmu prezentācijas, modes skates un lielus modes šovus, kā piemēram Dāvid’s un Šeila modes skati “Zilais biezpiens” un “Palazzo Italia” lielos modes šovus Doma laukumā.

Vai atceries pirmo pasākumu, kuru organizēji?
Neatceros gan, to ir bijis tik daudz.

Kā tiki pie sava vārda Gee?
Mans draugs Edgars Siliņš ir liels grupas “U2 fans”. Un šīs grupas dziesma “Who's gonna ride your wild horses” kļuva par mana vārda vizītkarti. Dziesmā ir ļoti zīmīgs teksts par to, kas notiek ar cilvēku, ja viņš zina, ko vēlas. Tā sākās mana vārda Gee vēsture.

Nepiekūsti no tik aktīvas darbošanās un intensīvas slodzes?
Es strādāju aizskatuvē. Katrā projektā, kur strādājam, kaut ko iemācāmies no jauna un pielietojam praksē iepriekš apgūto. Lielāks un atbildīgāks darbs ir tiem, kas ir uz skatuves.

Kā tev sāka veidoties Gee Team komanda?
Fantastiski ir strādāt ar tiem, kuri ir savā īstajā vietā un dara to, kas viņiem vislabāk padodas. Komanda veidojās pamazām. Tas nenotika vienā dienā. Esmu patiešām pateicīga par visiem, kas ir ienākuši manā dzīvē un ar kuriem kopā ir strādāts gan pie maziem, gan pie lieliem projektiem. Paldies viņiem, jo tieši pateicoties grūtībām esam tur, kur esam tagad, ar visu pieredzi, iespējām un neveiksmēm un veiksmēm.

Kādus pasākumus šobrīd cilvēki visvairāk pasūta?
Dažādas balles un apbalvošanas, jaunu produktu prezentācijas, reģionu seminārus. Ir dažādi.

Pastāsti, kā Gee Team Production izveidojās sadarbība ar klubu “Golden”?
Ar Maiguru (Maigurs Skangalis – kluba “Golden” vadītājs) esam pazīstami vairāk kā 10 gadus. Strādājām kopā, pirms vēl izveidojās klubs. Kad atvērās klubs, sākām sadarboties. Tomēr galvenais ir tas, ka esam draugi.

Ar LGBT kopienu ir arī kāda darba specifika, kas jāievēro?
Ir klienti, kas vispār nesaprot, ko grib un kā grib, bet LGBT kopiena vienmēr zina, ko vēlas. Lai gan tā pat nav darba specifika, tas ir profesionāla pieeja. Kad runājam ar LGBT kopienu par to, kādai jābūt pasākuma pēcgaršai, vai kādām ir jābūt sajūtām pasākuma laikā, vai kam tieši pasākumā jānotiek, uz visiem jautājumiem tiek atbildēts. Piemēram, Eiropraida pasākumiem sākām gatavoties laicīgi, nodrošinājām gan apskaņošanu gājiena laikā, gan tehniku, gan skatuves uzbūvi. Strādājām gan uz skatuves, gan aiz tās un citur Vērmanes dārzā. Strādājām arī koncertzālē Palladium. Patīkami, ka LGBT kopiena nav vienīgie, kam ir skaidra vīzija par savām vēlmēm.

Ir mākslinieki, kas atsakās uzstāties, kad uzzina, ka viņu auditorija būs LGBT?
Iesākumā cilvēki ir satraukušies, pat samulsuši, bet nekas jau nemainās, ka auditorija ir LGBT vai kāds cits. Strādājam savu darbu kā parasti. Pēc pasākumiem mākslinieki bieži saka, ka viņiem pilnībā mainījusies attieksme pret LGBT. Ir zuduši stereotipi. Tomēr ir mākslinieki, kas aizspriedumu un neziņas dēļ atsakās uzstāties.

Projekti paši pie tevis nāk?
Protams. Šajā biznesā visi viens otru pazīst. Profesionāls darbs un attieksme pret notiekošo ir galvenais faktors, kas tiek uzskatīts par prioritāti sadarbības partneru izvēlē. Protams, arī cenai ir nozīme. Vai kādus rezultātus var sasniegt visu darot par lētu naudu un bez noteiktas nojēgas, disciplīnas vai attieksmes? Klienti ar Gee Team Production darbu ir apmierināti un tas ir galvenais.

Kādi kuriozi šo gadu laikā notikuši? Uz skatuves jau tādi notiek, vai ne?
Ir daudz dažādu smieklīgu atgadījumu un kuriozu. Grāmatu par to var sarakstīt. Pirms gadiem septiņiem Arēnā Rīga gatavojāmies Lou Reed koncertam. Redzu, ka vienkāršs, nevīžīgā apģērbā ģērbies vīrietis klīst pa aizskatuvi. Nesu dvieļus un domāju, kas tas par aizdomīgu vīrieti, vajag izsaukt apsardzi. Tad attapos, ka tas ir mākslinieks, kurš ieradies agrāk. Otrs kuriozs – strādājam lielveikalā lielo atlaižu laikā. Pasākums notiek iekštelpās. Cilvēku daudz. Uz skatuves akustisko koncertu spēlē grupa. Viss ir mājīgi, pieklusināti un ģimeniski. Kāds no lielveikala klientiem izsauc pašvaldības policiju. Klientam likās, ka mākslinieki, kas uzstājas uz skatuves ir pārāk skaļi.

Ar kuru mākslinieku tu vēl gribētu strādāt?
Atceros, kādreiz ļoti gribēju strādāt ar Maiklu Džeksonu. 1996. gadā biju uz viņa koncertu Prāgā. Tik ļoti vīlos. Sapratu, ka tas ir mākslinieks, kuru labāk vērošu klipos. Tomēr joprojām ir daudz mākslinieku, par kuriem esmu sajūsmā. Arī jāatzīst, kad redzu, kā daži no maniem elkiem strādā uz skatuves, tad gan par dažiem domas ir mainījušās. Te jāpiemin attieksme pret darbu un publiku, kā arī profesionalitāte, kuras mēdz pietrūkt.

Ir arī kāds mākslinieks, ar kuru tu negribi strādāt?
Nē, tāda nav. Zinu, ka daudziem ir bail strādāt kopā ar Dāvidu, bet man viņš patīk. Viņš vienmēr saka, kā ir un ko domā. Viņš zina, ko vēlas. Ir tik neizsakāmi viegli un fantastiski strādāt ar cilvēkiem, kas ir īsti un patiesi un zina, ko vēlas.

Kādas ārzemju māksliniekiem ir atsauksmes par Latvijas auditoriju?
Ļoti sirsnīgas. Vislabākās atsauksmes ir par Latvijas ēdienu un apkalpošanas servisu. Ēdiens gatavots no ekoloģiskiem produktiem un serviss ir visaugstākajā līmenī. Par mūsu centrāltirgu, šefpavāri, kas brauc līdzi māksliniekiem, ir vienkārši sajūsmā.

Saguruma brīžos, kādreiz neiedomājies, ka varētu tomēr nodarboties ar kaut ko citu?
Esmu darījusi arī citus darbus, bet man patīk darbs ar cilvēkiem. Nevēlos neko mainīt.

Un kādi ir nākamās desmitgades plāni?
Jāsaka ar attieksmi - Rakt. Turpināt rakt (smaida).


Kā Gee Team Production nosvinēja savu 10. dzimšanas dienu? Skaties fotogalerijā!


Kintija Bulava, www.pride.lv
Foto: Māris Biļeškalns


Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju Intervija: Gee Team Production svin 10 gadu jubileju
Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!