Laura gatava sevi izaicināt konkursā “Drag King Show 2019”

Laura gatava sevi izaicināt konkursā “Drag King Show 2019”

2019. gada 20. marts

Laura Šterna ir pirmā, kas pieteikusies bāra-kluba “Golden” organizētam konkursam “Drag King Show 2019”. Konkurss ieplānots rudenī, bet pieteikšanās iespējama vēl līdz pat 20. augustam (ieskaitot).

Plašāk par konkursu un nosacījumiem https://www.pride.lv/lv/dzivojam/article/nebijis-konkurss-drag-king-show-2019/

Kā Laura izlēma pieteikties “Drag King Show 2019” konkursam? “Šo iespēju ieraudzīju sociālajā tīklā Facebook. Dažreiz ir tā, ka nevar pateikt, vai esmu puisis vai meitene. Manuprāt, izskatos neitrāli, bet cilvēkiem vienalga sajūk. Ir bijušas situācijas, kad ieeju sieviešu tualetē un citas sievietes skatās ar jautājošu skatienu uz mani, ko es te daru.

Dažreiz mani uzrunā kā vīrieti. Nevaru līdz galam saprast, vai tas man traucē vai nē. Pati sevi izjūtu kā androgīnu. Šobrīd studēju tālākizglītībā performances mākslas kursā un tajā ļoti daudz strādājam ar ķermeni, veidojot performances. Tur es ar androgīno tēlu spēlējos, tāpēc arī pieteicos konkursam.

Man ir interesanti iejusties citā tēlā un ļaut citiem mēģināt saprast, kas es esmu,” stāsta Laura, kurai ir jau padomā arī iespējamā uzstāšanās, bet par to sīkāk nerunājam. Lai tas paliek kā pārsteigums, kad “Goldenā” notiks “Drag King Show 2019” konkurss.

Piedaloties šajā konkursā, tas būs pirmais Lauras publiskais uznāciens Drag King tēlā. “Piedalos prieka pēc. For fun. Izmēģināt, kā tas ir,” savu motivāciju pauž Laura. Performances mākslas kursā viņa ir iejutusies vīrieša lomā. Tas esot bijis interesanti, jo skatītāji teikuši, ka Lauras kustībās atpazīst vīrišķo.

Atskatoties uz savu dzīvi, Laura stāsta, ka viņai ļoti transformējoša bijusi gadu ilga starptautiskā brīvprātīgā darba pieredze. Pirms tam viņa ieguvusi izglītību inžinierzinātnēs un vairākus gadus strādājusi šajā jomā. Bija stabilitāte un alga, bet, katru dienu ejot uz darbu, jutusies bez perspektīvas – tā, it kā kāds būtu aplauzis spārnus. “Gribēju dzīvot citādāk. Reiz manā e-pastā iekrita veiksmīga ziņa no “Mozaīkas”. Tajā bija jautājums, vai kāds nevar uz divām nedēļām aizbraukt uz Nīderlandi un piedalīties projektā. Tas bija sākums transformācijai. Divdesmit minūtes padomāju, pateicu priekšniekam, ka nepieciešamas brīvas dienas un aizbraucu piedalīties projektā. Pēc tam man bija iespēja piedalīties vēl 3 projektos, un tad nolēmu izmantot EBD (Eiropas brīvprātīgais darbu) un gadu pavadīt brīvprātīgajā darbā. Strādāju centrā, kurš organizē dažādus projektus – gan par LGBTQIA+ tēmām, gan par kustību, gan ēst gatavošanu. Bet visiem projektiem pa vidu – iekļaušanas vai cilvēktiesību tēmas. Projektus organizēja un īstenoja paši jaunieši. Arī es kā brīvprātīgā. Tā bija ļoti noderīga pieredze, pēc kuras atgriežoties, sapratu, ka viss jāsāk no sākuma. Latvijā atgriezos pagājušā gada nogalē. Viss ir mainījies. Nespēju vairs iedomāties, ka varētu strādāt darbu ar klasisko 9-5 darba laiku. Man nepieciešama brīvība. Doma par piedalīšanos šajā konkursā arī raisa brīvības sajūtas,” mazliet savā pieredzē dalās Laura.


Kintija Bulava, www.pride.lv
Foto: Elīna Primaka

Laura gatava sevi izaicināt konkursā “Drag King Show 2019” Laura gatava sevi izaicināt konkursā “Drag King Show 2019” Laura gatava sevi izaicināt konkursā “Drag King Show 2019” Laura gatava sevi izaicināt konkursā “Drag King Show 2019”