Man ir gods kā homoseksuālam drag queen māksliniekam pārstāvēt Latviju Amerikā

Man ir gods kā homoseksuālam drag queen māksliniekam pārstāvēt Latviju Amerikā

2017. gada 17. augusts

Gada sākumā pašmāju drag queen mākslinieks Dāvis Amuna Kimenis Berghold intervijā www.pride.lv atklāja divus savus lielākos sapņus – uzvarēt kādā lielā make-up konkursā un nokļūt Amerikā. Pašam par lielu pārsteigumu šie abi sapņi kļuvuši par īstenību. Tieši šajās dienās Dāvis Amuna ir Amerikā, piedalās NYX Face Awards apbalvošanas ceremonijā. Viņš ieguva pirmo vietu Baltijas valstu konkursā.

Mūsu saruna notiek dažas dienas pirms Dāvis Amuna lido uz Losandželosu. Viņš atklāj, ka jūtas ļoti noguris. Tomēr sarunai ar www.pride.lv redakciju viņam vienmēr būs laika – ar savējiem vienmēr prieks satikties. Tāpat kā kopā ar savējiem svinēt panākumus. Pirms došanās ceļā Top Club sarūpēja vērienīgu ballīti par godu uzvarai pasaules mēroga konkursā.

Kā nokļuvi līdz uzvarai NYX Baltic Face Awards?

Šajā konkursā piedalījos jau pagājušajā gadā. Tad nevinnēju, dabūju otro vietu. Tā kā esmu liels grima mīlētājs un sekoju visiem grima jaunumiem sociālajos tīklos. Uzzināju par šo konkursu un nolēmu atkal piedalīties. NYX Awards notiek 42 valstīs visā pasaulē. Baltijas valstīs no visām trīs valstīm izvēlas vienu uzvarētāju. Konkurss notika trīs mēnešus, vairākās kārtās. Pirmajā kārtā vajadzēja iesūtīt pieteikuma video. Tiku top 20 finālā.

Otrās kārtas grima izaicinājums, tēma bija Dabas dieviete. Visās konkursa kārtās vajadzēja izmantot NYX kosmētiku, ko arī darīju. Pēc šīs kārtas iekļuvu top 10.

Trešās kārtas tēma bija zemūdens radījumi. Izturēju atlasi un iekļuvu jau finālā, kurā tēma bija Dzīve.

Konkursam bija dzīvais fināls. Pasākums notika Spīķeros, ar žūriju un skatītājiem. Es vinnēju. Tas bija mans sapņu piepildījums. Šis gads ir mans gads. Sapņi piepildās. Satieku cilvēkus, kurus nedomāju, ka vispār kādreiz satikšu. Man bija sapņi aizbraukt uz Ameriku un uzvarēt konkursā. Šogad abus savus lielos sapņus esmu piepildījis.

Man ir tas gods būt pirmajam latvietim, kurš vinnēja šajā konkursā. Un esmu pirmais homoseksuālis, kurš pārstāvēs Latviju tik liela mēroga pasākumā Amerikā. Esmu pirmais LGBT kopienas dalībnieks, kurš vinnēja. Esmu ļoti lepns par to.

Tāpēc arī Top klubā notiks Amuna ballīte (ballīte bija piektdien, 11.augustā, dienu pēc mūsu sarunas). Uzskatu, ka esmu viens no spilgtākajiem LGBT kopienas grimētājiem. Man ir diezgan lieli sasniegumi un man būs ballīte. Mani atbalstītāji pavadīs mani līdz Amerikai. Mēs kopā svinēsim.

Kas paredzēts Losandželosā?

Konkurss ir beidzies. Esmu vinnētājs. Tagad priekšā interesantākā daļa. 42 čempioni no 42 valstīm ierodas Losandželosā, kur gandrīz mēnesi ballējas, svin, tiekas ar slavenībām, uzzina make-up pasaules jaunumus. Pasākumos piedalīsies pasaulslaveni jutuberi. 19. augustā notiks NYX Awards Amerikā uzvarētāju apbalvošanas ceremonija. Amerikā satikšu savus aidollus. Priecājos par šo braucienu.

Ko sagaidi no Amerikas?

Brīvību un piedzīvojumus. Cerams, iegūšu arī jaunus draugus un paziņas. Visi draugi Latvijā man saka, ka diez vai es atgriezīšoties. Man pat boss šodien darbā teica, ka viņai šķiet, ka es Latvijā neatgriezīšoties. Amerika ir mana sapņu zeme, vēlētos tur būt.

Būtu gatavs arī palikt?

Protams. Latvijā grima mākslu nenovērtē. Nenovērtē nevienu mākslas nozari – ne mūziķus, ne māksliniekus, neko. Ko man te sēdēt? Nākotnē gribētu dzīvot ārzemēs un būt atpazīstams grima mākslinieks. Esmu priecīgs, ka esmu NYX ģimenē. Viņi man sūta testēt savus jaunākos kosmētikas produktus, iepazīstina ar jaunākajām tendencēm. Visus manus grima darbus var redzēt manā instagrama kontā.

Ko tev nozīmē apziņa, ka esi pirmais drag queen pārstāvis – šī konkursa uzvarētājs?

Man tas nozīmē visu. Esmu lepns, ka tieši kā Amuna Dāvis, kā drag queen esmu uzvarējis. Man ļoti riebjas, ka Latvijā drag queen jauc ar transeksualitāti. Drag queen – tā ir māksla. Tā ir vēsture. Agrāk vēsturē sievietēm nebija ļauts piedalīties teātra izrādēs. Tad vīrieši tērpās sieviešu drēbēs, lika sieviešu make-up un iejutās vajadzīgajā lomā. Tā drag queen aizsākās. Arī mūsdienās drag queen ir māksla. Cilvēki līdz galam tikai to nesaprot. Uzvara šajā konkursā ļauj tai sabiedrības daļai, kas vēlas to uzzināt, izprast atšķirību un iepazīt drag queen mākslu.

Kā tev šķiet, ar savu uzvaru vari iedvesmot arī citus LGBT kopienā?

Protams. Es šajā konkursā biju tāds, kāds esmu. Līdz pat konkursa beigām neticēju, ka varētu uzvarēt, jo esmu gejs un drag queen. Neticēju, jo domāju, ka mani diskriminēs. Bet nē. Žūrija beigās teica, ka katrā kārtā ļoti gaidījusi manus darbus. Bija daži grimi, kuri tapa pat 16 stundas.

Kas ir tavi nākamie lielie izaicinājumi?

Labs jautājums… Uzreiz pat nevaru atbildēt… (domā). Nākamais lielais, ko vēlos sasniegt – būt aktīvam sociālajos tīklos, gūt lielus panākumus Instagramā un Youtubā. Pāris gados vēlētos iegūt sev 100 000 sekotāju. Pašlaik man ir diezgan maz. Ap 3000. Atbraukšu no Amerikas un sākšu cītīgi strādāt savos sociālajos tīklos. Pašlaik pēc konkursa jūtos nedaudz sadedzis, iztukšots. Vajadzīga atpūta. Tieši tas, pēc kā braucu uz Ameriku.
Kā Amuna Dāvim iet Amerikā? Seko viņa sociālajos kontos.


Foto: no Dāvja Amunas arhīva.
Kintija Bulava, www.pride.lv


Man ir gods kā homoseksuālam drag queen māksliniekam pārstāvēt Latviju Amerikā Man ir gods kā homoseksuālam drag queen māksliniekam pārstāvēt Latviju Amerikā Man ir gods kā homoseksuālam drag queen māksliniekam pārstāvēt Latviju Amerikā Man ir gods kā homoseksuālam drag queen māksliniekam pārstāvēt Latviju Amerikā Man ir gods kā homoseksuālam drag queen māksliniekam pārstāvēt Latviju Amerikā Man ir gods kā homoseksuālam drag queen māksliniekam pārstāvēt Latviju Amerikā
Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!