Mutes palaišana @ LV

Mutes palaišana @ LV

2021. gada 23. februāris

Kārlis Streips, speciāli Pride.Lv

Jēdzienu "influenceris" zinu, bet nekad īpaši tādiem neesmu sekojis. Katrā gadījumā ne sievietēm, kuras tā cenšas reklamēt kosmētiku, kleitas, augstpapēžu kurpes un visu pārējo, kas vīriešu kārtas cilvēkam ne īpaši nav vajadzīgas. Taču pagājušajā nedēļā viena no šīm daiļavām nolēma savā kontā sākt spriest par sociāliem jautājumiem un konkrēti par viendzimuma pāriem. "Šī tēma man ir absolūti nepieņemama," tā rakstīja Elīna Didrihsone. "Es viņu nesaprotu, nekad nesapratīšu un nekad neatbalstīšu. Sākumā domāju, vai man par šo tēmu ir jārunā [te būtu jāpiebilst, ka meitenei droši vien vajadzēja padomāt vēl mazbišķīt], taču sava nostāja man noteikti jāpasaka: esmu kategoriski pret! Tā dievs mūs nav radījis."

Vēlāk, kad no viņas konta sāka atteikties simtiem un tad tūkstošiem sekotāju, Didrihsone sāka taisnoties. "Es nekad neesmu teikusi, ka tu esi neriktīgs vai ka tevi ir jāizdzēš ārā no šīs zemes," tā viņa skaidroja. Nu, paldies par to pašu. Bet pāris lietas te gribētu pateikt. Pirmkārt, ja šī ir jaunkundze, kura ir tik ļoti pārliecināta par Dieva plāniem, tad būtu jākonstatē, ja viņa uzskata, ka tas Kungs viņu ir radījis tādu, kāda viņa ir, tad kā skaidrot Delfos minēto, ka viņa popularitāti ir guvusi "izmantojot mākslīgā skaistuma piedāvātās iespējas"? Taču vēl vairāk, protams, nav šīs dāmītes darīšana, ko citi dara intīmajā un romantiskajā jomā. "Es to nevēlētos savā ģimenē," viņa ir skaidrojusi.

Ne reizi vien šajā kontekstā Dievs ir uzrādījis ironisku humora izjūtu, pat visnotaļ skarbi homofobiski noskaņotiem cilvēkiem uzsūtot geju vai lesbieti kā dēlu vai meitu.

Nesaku, ka to novēlu Didrihsonei, jo tādam bērnam ar tādu mammu būtu sarežģīti uzaugt un attīstīties. Taču vienu gan es viņai gribu novēlēt: Nerunājiet, lūdzu, par tēmām, par kurām Jums nav absolūti ne mazākās sajēgas. Dzīvojiet savu dzīvi kā Jums pašai to patīk darīt, ļaujiet citiem darīt tāpat.

Ārpus tā, kā īsti skaidrot, kas ir noticis ar mūziķi un kādreizējo raidījumu vadītāju Kiviču? Brīvdienās Feisbukā viņš izplatīja nudien vulgāru, rupju un visādā ziņā draņķīgu bļāvienu par to kā viņš neieredz gejus, neieredz Streipu, neieredz … nu, ja godīgi, visu bļaustīgo tekstu neizlasīju, vienā mierā viņu nobloķēju un punkts un āmen. Ir tiesa, ka savulaik pēc raidījuma Rampas ugunīs ieraksta es viņam teicu, ka varbūt vajadzētu pamēģināt ar džeku, jo gejs zina, ko tādā gadījumā darīt. Toreiz Andris pasmaidīja un papurināja galvu.

Acīmredzot tas viņā ir gruzdējis visu laiku kopš tam un nu izsprāga laukā kā liels purkšķis.

Kādreiz Andris bija pavisam jauks cilvēks, bet tad sāka darīt lietas, kuras piesaistīja tenku avīžu uzmanību. Žēl.

Tad vēl kādreizējais Saeimas deputāts Imants Parādnieks, kurš pagājušajā nedēļā internetā nopublicēja komentāru par "liberālām" un "nacionāli konservatīvām" vērtībām, starp kurām esot jāatjauno līdzsvars. Vispirms Parādnieka kungs šo jēdzienu attiecināja uz valsts valodu un uzstājību, ka valstī jābūt tikai vienai valsts valodai. Piekrītu. Tad kādreizējais deputāts pievērsās tautsaimniecībai, un no viņa rakstītā paliku ar iespaidu, ka pieņemt ārvalstu investīcijas, tas kaut kā ir "liberāli," bet atrast pašmāju iniciatīvas, tas ir "nacionāli konservatīvi." Manuprāt, nauda nesmird nekādā gadījumā, un diez vai tautsaimniecība ir joma, kurā šos divus jēdzienus var īpaši izmantot.

Bet, protams, Nacionālās apvienības spīdeklis nebūtu Nacionālās apvienības spīdeklis, ja viņš arī nepieminētu mūsu jautājumus. NA apakšbikses, kā zināms, ir sačokurojušās tāpēc, ka Satversmes tiesa pirms kāda laiciņa pateica, ka divas sievietes var būt ģimene un tāpēc arī viņām pienākas tās pašas tiesības, kādas ir laulātiem pāriem, kurā vienam partnerim ir krāniņš un otrai partnerei ir vāverīte. Portāla lasītāji zina, ka lietas centrā bija juriste Evita Goša un viņas sieva, kādreizējā olimpiete Līga Kļaviņa. Konkrētais jautājums bija par faktu, ka reiz Līga dzemdēja bērnu, Evitai nepienācās tas pats ģimenes atvaļinājums, kāds pienāktos tēvam. Protams, Nacionālā apvienība tā kaut ko nevar pieņemt. Patlaban tā cenšas bīdīt cauri jaunu Satversmes grozījumu, kurā, kā rakstīja Parādnieka kungs, ģimene būtu definēta kā laulāts pāris ar bērniem, nelaulāts pāris ar bērniem, vai arī laulāts vai nelaulāts pāris ar adoptētiem bērniem. Komentārā viņš bilda, ka atsevišķiem cilvēkiem pat tā varētu likties kā pārāk liberāla definīcija, bet, ja tā, tad Dievs ar šādiem ļautiņiem, kuri ir apmaldījušies trīs priedēs attiecībā uz sabiedrības attīstību.

Te arī būtu jākonstatē, ka konkrēti Imants Parādnieks ir bijis pat ļoti aktīvs naturālis. Pirms pāris gadiem izskanēja vēsts, ka cilvēks, par spīti faktam, ka viņš bija precējies ar savu sievu vairāk nekā 30 gadu garumā, bija darījis grūtu citu sievieti, kura gatavojās drīz dzemdēt, un turklāt tas nebija pirmais bērns, kura vecāki ir Parādnieks un viņa mīļākā. "Nav viegli," tā 30 gadus laulātā draudzene pateica intervētājam. Varu iedomāties, bet vēl vairāk vēlos jautāt, vai sievas krāpšana un laulības pārkāpšana Nacionālās apvienības acīs tik tiešām skaitās kā "nacionāli konservatīva" vērtība.

Sievas krāpšana un laulības pārkāpšana ir atrunāta Svētajos rakstos, un nebūt ne ar pozitīvu attieksmi. Bet, ja NA ir gatava piedot to, bet absolūti neļaut viendzimuma pāriem attīstīt savas attiecības, tad tā būtu uzskatāma par visai intensīvu liekulību.

Laimīgā kārtā, atšķirībā no tās Saeimas, kura pieņēma bēdīgi slaveno 110. panta grozījumu, pašreizējā sasaukumā gandrīz noteikti nav nepieciešamās divas trešdaļas, lai grozītu pamatlikumu.

Personīgi pie dažāda veida kretīniem un muļķiem jau sen esmu pieradis. Jau labu laiku laikraksta Latvijas Avīze portālam reizi nedēļā rakstu komentāru par ārpolitikas jautājumiem. Jaunākais komentārs bija par faktu, ka pagājušajā nedēļā visā Amerikā bija milzīgs aukstuma un sniega vilnis, un Teksasas pašvaldība izrādījās absolūti negatava. Miljoniem cilvēku zaudēja elektrību un apkuri. Smaga lieta. Komentāri zem šī komentāra:

Garīgi slims fruktiņš. Viņam jāartējas.

Ko var atcerēties vientuļais izdrāzenis savā dzīves norietā. Ne jau ģimenes cilvēks Tramps, bet tu, zilais pediņ, esi fufels.

Re kur viens anālais letiņš-pediņš no "trimdas." Smird pēc Minsteres ģimnāzijas intelektuālās caurejas.

Piderass jau nu varēja aizvērties. Bez dirsā iebāzta locekļa pavisam glupjš palicis.

Tie visi ir cilvēki, kuri acīmredzot domā, ka viņi savu izvirdumu ir atstājuši anonīmi, kas, protams, nav taisnība. Latvijas Avīze zina no kurām IP adresēm šie komentāri ir nākuši. Protams, var jautāt, cik lielā mērā šādi komentāri atbilst pašas avīzes visai svētulīgajam apgalvojumam, ka portālā visiem jāizturas smuki un jauki un jāsmaržo pēc maijpuķītēm.

Taču vienu gan gribu teikt:

Neviens no šiem censoņiem nekad neuzdrīkstētos man tā kaut ko teikt acīs skatoties.

Par to nu reiz esmu pārliecināts pavisam.

Blogu ievietoja: Maigurs Skangalis
Pārpublicējot informāciju atsauce uz Pride.Lv obligāta

Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!