Nevis bailēs prom, bet ar cerību atpakaļ!

Nevis bailēs prom, bet ar cerību atpakaļ!

2021. gada 4. maijs

Pride.Lv ir neatkarīgs medijs, kas atspoguļo dažādus viedokļus un turpinās to darīt.

Man nav saistību ne ar vienu politisku partiju, lai nebūtu pārmetumu, ka esmu politiski angažēts. Kā jebkurš Latvijas pilsonis, esmu atbildīgs par sabiedrībā notiekošiem procesiem, un šobrīd mani iepriekšējie balsojumi par "nepopulistiem", kā Tautas partija un divas reizes par "Vienotību", nav sevi attaisnojuši. Latvijā ir nopietna demogrāfiskā un ekonomiskā krīze, kuras risināšanā "nepopulisti" nav efektīvi, tuklāt LGBT kopienai jābūt drosmīgai un jāatzīst, ka tieši “nepopulistu”, jo sevišķi minēto "nepopulistu", politiķu realizēto "reformu" rezultātā pēdējos 20+ gados no Latvijas ir aizbraukuši vai arī nomiruši liels skaits LGBT kopienas cilvēku, nerunājot nemaz par to, ka Latvija šobrīd starp Eiropas Savienības valstīm vairākos rādītājos ir pēdējā vietā.

Viens piemērs ir Latvijas HIV ārstniecības politika 2009. gadā, ko realizēja Valda Dombrovska 1. Ministru kabinets, kas noteica, ka HIV ārstniecība saskaņā ar 2009. gada novembra Racionālām farmakoterapijas rekomendācijām sākas tikai AIDS stadijā (CD4<200 šūnām/mm3). Lieki atgādināt, ka 2010. gadā Latvijas AIDS diagnožu skaits pret 100 000 bija augstākais ES/EEZ zonā (6,2 pret 1,4 ES/EEZ vidējo), bet jauno HIV infekciju rādītāju ziņā 2019. gadā Latvija ir “godpilnajā” otrajā vietā aiz Maltas. Jabrīnās, ka LGBT kopiena, ko vēsturiski visnopietnāk ir skārusi šī slimība, šo faktu, liekas, ir piemirsusi vai ignorē. "Success story" uzkaitījumus varētu vēl turpināt. Tie ir zināmi daudzām Latvijas ģimenēm, nerunājot par 21,6% Latvijas līdzcilvēku, kas “success story” reformu rezultātā atrodas uz būtiskas nabadzības sliekšņa. Tā nu atliek atbalstīt "populistus".

Ir briesmīgi, ka geji un lesbietes Latvijā tiek diskriminēti, bet tikpat briesmīgi, ka tie par saviem politiskajiem uzskatiem tiek marginalizēti no pašas LGBT kopienas puses. Arī tam tā nav jābūt. Ja kādam konservatīvo uzskatu politiķim ir bērns ar netradicionālu orientāciju, viņam nav jāiestājas partijā, kura skaitās geju vai gejiem draudzīga partija. Vispār tādam konceptam nevajadzētu pastāvēt.

Atvērsim acis – mēs esam visur. Pilnīgi piekrītu Aldim Gobzemam, ka politiķim ar netradicionālu orientāciju jāizkāpj no skapja, kā to darīja Edgars Rinkēvičs, lai viņš nebūtu ietekmējams. Es neuzticos tiem gejiem, kuri nevar izkāpt no skapja, bet aizstāv LGBT kopienu, tēlojot heteroseksuālus geju aizstāvjus.

Jebkuram gejam vai lesbietei jājūtas drošam vai drošai jebkurā politiskajā partijā, citādi tiek barota divkosība.

Kāda bijusī aktīviste piketē pie Ministru kabineta ēkas un tad liek bildi politiskās partijas profilā kā apmaksātu politisku reklāmu. Tas, manuprāt, izskatās nožēlojami un nepieņemami. Vai tiešām cilvēki nesaprot, ka arī Normunda Kindzuļa tuvinieki šo reklāmu redz kā apmaksātu reklāmu?

Jā, mēs ciešam no homofobijas, bet, kad Normunda krimināllietu padara par politikās izrēķināšanās ieroci, tas ir ļoti izdevīgi šaurai politiķu grupiņai, bet kaitē LGBT kopienai.

Kurš gribēs braukt uz Latviju atpakaļ? Cik daudz geju un lesbiešu pārbijušies aizbrauks prom no Latvijas?

Ceru geji un lesbietes, kuri aizbrauca homofobijas un ekonomisko apsvērumu dēļ, atbrauks atpakaļ!

Pride.Lv turpinās informēt savus lasītājus un sekotājus par aktualitātēm un publicēt stāstus par izkāpšanu no skapja. Dažādus viedokļus, kuri kādam LGBT kopienā var arī nepatikt.

Klusus 4.maija svētkus!

Pride.Lv redaktors Maigurs Skangalis

Raksta pārpublicēšana pieļaujama, nesadalot to fragmentos. Atsauce uz Pride.Lv obligāta.

Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!