Pride.lv lasītājs lūdz atbalstīt grūtā situācijā: meklēju draugu sarunām

Pride.lv lasītājs lūdz atbalstīt grūtā situācijā: meklēju draugu sarunām

2018. gada 13. augusts

Svjatoslavs ir no Jelgavas. Piedzimis kā sieviete, bet sevi kopš bērnības identificē kā vīrieti. Dzīvo diezgan noslēgtu dzīvi, jo būt citādam, viņaprāt, nav viegli. Līdz šim vienīgā pa īstam atbalsta persona bija viņa mamma, kura pirms dažiem mēnešiem nomira. “Tagad dzīve jāsāk no jauna. Man ir ļoti, ļoti bēdīgi. Vakaros bieži raudu. Gribētu atrast kādu sarunbiedru,” tā pride.lv stāsta Svjatoslavs.

Cik viņš sevi atceras, kopš agras bērnības sevi identificē kā vīrieti. Ģimenē šo faktu pieņēma, par spīti tam, ka bija padomju gadi un par transpersonām informācijas nebija pieejamas.

“Atceros, kā, mazs būdams, spēlējos ar mašīnām, nēsāju zēnu drēbes. Mamma bija vienīgais cilvēks, kurš mani pieņēma tādu, kāds es esmu. Viņa mani saprata. Viņa ļāva man izrunāties. Tagad tā visa tik ļoti, ļoti pietrūkst,” stāsta Svjatoslavs.

Pašlaik viņa ikdiena aizrit visnotaļ rimti un vienmuļi – skatoties televīziju un mēģinot aizmirsties no savām bēdām par tuvākā cilvēka zaudēšanu.

Viņš uzrunāja portāla pride.lv redakciju, cerot ar portāla starpniecību iepazīties ar transpersonu - tādu, kā viņš – kurš piedzimis kā sieviete, bet sevi identificē kā vīrieti. Bet tas nav obligāts nosacījums. Pirmajā brīdī viņam šķiet, ka tāds pats cilvēks viņu vislabāk varētu saprast un pieņemt. Bet viņš gatavs uzsākt sarunu ar jebkuru no LGBT kopienas: “tik ļoti vēlos atrast kādu draugu, ar kuru vakaros vienkārši parunāt pa telefonu. Ja sanāktu kas vairāk, arī priecātos,” tā Svjatoslavs. Aizsapņojoties par savu iespējamo mīļoto cilvēku, viņš atzīst, ka vēlas iepazīties ar cilvēku 40 +. Droši varot zvanīt arī 70+, jo vecums nepavisam nav šķērslis. Viņam pašam ir ap 40.

Galvenais esot spēja pieņemt otru un atrast kopīgas intereses, lai ir par ko parunāt. Tāpat sarunas laikā Svjatoslavs uzver, ka cilvēkam, kurš varētu viņam zvanīt, obligāti nav jākļūst par partneri. Viņš priecāsies ar pride.lv starpniecību iegūt arī tikai draugu. Galvenais, justies kādam nozīmīgs un lai ir, ar ko parunāt, jo pašlaik viņš jūtas pavisam viens.

Ja jūti sevī resursus sniegt atbalstu Svjatoslavam ar draudzīgu telefonsarunu,

zvani +371 63046541.


Kintija Bulava, www.pride.lv

Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!