Roberts Putnis: esam par kopdzīves un partnerattiecību likumu

Roberts Putnis: esam par kopdzīves un partnerattiecību likumu

2018. gada 25. jūlijs

Partija “Progresīvie” bija viena no trīs Latvijā esošajām partijām, kuras šovasar ar savu klātbūtni un aktīvu darbību atbalstīja Baltijas Praidu 2018. Un tas nav tikai tādēļ, ka Roberts Putnis, kurš ir partijas valdes priekšsēdētājs, ir arī gejs. Visa partijas valde un partijas biedri vienbalsīgi ir par solidaritāti un vienlīdzību dažādās sabiedrības grupās, intervijā www.pride.lv stāsta Roberts Putnis.

Kā izlēmāt kā partija piedalīties Praida 2018 gājienā?

Mums kā partijai tas pat nebija diskusijas priekšmets – piedalīties vai nē. Bija skaidrs, ka jāiet. LGBT+ kopienas diskriminācijas novēršana, tāpat kā citi dažādības jautājumi, kas ietver sevī etnisko aspektu vai invaliditātes aspektus – ir ietverti “Progresīvo” dibināšanas principos, kurus definējām pagājušā gada februārī. Kā partija atbalstām arī Kopdzīves likumu un partnerattiecību likumu.

Esmu vienīgais gejs partijas valdē, bet gan visa valde, gan arī partijas iekšienē cilvēki atbalsta jautājumus, kas saistīti ar vienlīdzību un solidaritāti un kas ir sociāldemokrātiskās tradīcijas.

Tādēļ tas bija pašsaprotami, ka mums kā partijai “Progresīvie” ir jāiet Praidā.

Kādas bija sajūtas, ejot Praida gājienā?

Ļoti pozitīvas. Bija milzīgs prieks, ka gājienā piedalījās tik daudz cilvēku. Arī apkārtējie bija ļoti pozitīvi.

Ja “Progresīvie” iekļūs nākamajā Saeimā un koalīcijā, iestāsieties par LGBT+ tiesībām?

Noteikti! Mēs kā partija iestājamies par dažādības jautājumiem, par vienlīdzības nodrošināšanu un solidaritātes ideju, un, protams, brīvību, kas šogad kā tēma bija izvirzīta arī Baltijas Praidā.


Kintija Bulava, www.pride.lv


Atstāt komentāru
Komentāri
    Esi pirmais un atstāj komentāru!