Atskats uz filmu “120 Sitieni Minūtē”

Atskats uz filmu “120 Sitieni Minūtē”

2017. gada 16. novembris

3.novembrī kinoteātrī Kino Bize pirmizrādi piedzīvoja franču režisora Robēna Kampijo filma “120 sitieni minūtē”. Uz filmu devos, pirms tam nelasot anotācijas un neinteresējoties par filmas sižetu, lai tādā veidā radītu un piedzīvotu tīras un iepriekš neplānotas emocijas. Biju patīkami pārsteigts par redzēto un pārdomām, ko tā radīja.

Filma vēsta par 20. gs. 90-to gadu Francijas ACT UP, HIV/AIDS aktīvistu grupas aktīvista un viena no organizācijas dibinātāja, Šona Dalmazo (atveido Nahuel Pérez Biscayart) un viņa partnera un ACT UP jaunpienācēja Natāna (atveido Arnaud Valois) cīņu pret HIV - slimību, kas iznīcina viņu dzīves un kopīgos sapņus-, un ACT UP kā organizācijas cīņu ar farmācijas industrijas bezjūtību pret HIV-pozitīviem cilvēkiem. Filmas sižets lieliski parāda, cik dzīve ir trausla un mainīga, un to, ka liktenim ir vienalga, kāda ir tava seksualitāte, dzimumidentitāte vai dzimumizpausme, un ar ikvienu no mums var notikt jebkas, pat inficēšanās ar HIV.

Cerība - tas varētu būt vārds, ar kuru vislabāk raksturot šo filmu. Pat ja ar tevi ir notikusi liela nelaime, inficēšanās ar HIV, tas nenozīmē, ka dzīve ir apstājusies vai beigusies, jo arvien ir iespēja darīt to, ko dara citi. Jā, būs ierobežojumi un būs nepieciešams izdomāt savādāku veidu, kā darīt daudzas lietas, taču šos šķēršļus ir iespējams pārvarēt, un turpināt cīnīties par izdzīvošanu un savu dzīvi, un par to, lai vismaz ar citiem nenotiek tas, kas ir noticis ar tevi. Filmā pausto ideju var raksturot ar vienu frāzi: “Succeed, or die trying."

Pēc filmas noskatīšanās ir sajūta, ka esi daļa no organizācijas un viss, kas notiek, notiek apkārt tev pašam. Filma ir emocionāli ļoti piesātināta, tāpēc garantēju, ka filmas beigās ne viena vien asara būs nolijusi un būs daudz vielas pārdomām. Filma, manuprāt, ir jāredz ikvienam cilvēkam un it īpaši jauniešiem, jo ir svarīgi runāt pat HIV un AIDS, un cik svarīgi ir pievērst uzmanību savai veselībai un būt informētiem. Noteikti ir vērts doties uz kino un pavadīt 2 stundas, skatoties šo filmu.

Noskatīties filmas treileri iespējams šeit: https://youtu.be/8ifKqZK7byY


Pārdomās par filmu dalījās "Skapja" aktīvists Ru