Seksuālā orientācija

Seksuālā orientācija

2016. gada 16. jūnijs

Lai gan šis jēdziens varētu izklausīties nedaudz maldinošs, tava seksuālā orientācija vienkārši nozīmē, to ko tu jūti – emocionāli, seksuāli – attiecībā uz pretējā vai tevis paša dzimuma cilvēkiem. Ir cilvēki, kuri ir ierasti heteroseksuāli orientēti, proti, kuri interesējas par pretējā dzimuma pārstāvjiem, bet ir homoseksuāli orientēti cilvēki, kurus pievelk sava dzimuma pārstāvji, un ir arī biseksuāli orientēti cilvēki, kurus piesaista abu dzimumu pārstāvji.

Ir cilvēki, kas ļoti ātri apzinās, vai viņi ir homoseksuāli, heteroseksuāli vai biseksuāli, bet ir citi, kas īsti nesaprot, kā ar viņiem ir, un ir iespējams, ka nepieciešami gadi, līdz cilvēks gūst pārliecību par savām interesēm. Tava seksuālā orientācija iezīmēsies gadu gaitā un attīstīsies dabiski.

Ir ļoti svarīgi spēt izpētīt un piedzīvot savas seksuālās izjūtas bez aizspriedumiem. Ja izrādās, ka esi homoseksuāls vai biseksuāls, droši vien nāksies sastapties ar tev neierastām situācijā, bet atbalsts būs pieejams vienmēr. Ja esi atklāts un godīgs pret citiem, tu, visticamāk, redzēsi, ka cilvēki respektē, kas tu esi un kas tu neesi.

Visi seksuālās orientācijas veidi pēc simpātiju objekta dzimuma – vai tā būtu heteroseksualitāte, homoseksualitāte vai biseksualitāte – ir vienlīdz nozīmīgi no medicīniski-psiholoģiskā skatu punkta, un tiek uzskatīti par veselīgu seksuālo vēlmi.